Mateusz Rębecki zadebiutuje w UFC. "Chińczyk" poznał rywala

2022-11-06, 13:24

Mateusz Rębecki zadebiutuje w UFC. "Chińczyk" poznał rywala
Mateusz Rebecki zadebiutuje w UFC. Zmierzy się z Wenezuelczykiem Omarem Moralesem. . Foto: Facebook - Mateusz Rebecki

Jeszcze tej jesieni przed nami cztery walki Polaków w UFC. Kolejny rok rozpocznie się od debiutu Mateusza Rębeckiego. Były mistrz federacji FEN poznał właśnie rywala i datę pierwszego pojedynku za oceanem. Czeka go starcie z wenezuelskim kick-boxerem.

Rębecki poznał rywala

Dawno minęły już czasy kiedy walka Polaka w najmocniejszej organizacji MMA na świecie była rzadkością. W 2022 roku w UFC zadebiutował Michał Figlak, na początku kolejnego pierwszą walkę - oby z lepszym skutkiem - stoczy Mateusz Rębecki.

Popularny "Chińczyk" kontrakt wywalczył sobie na firmowanej nazwiskiem szefa federacji gali "Dana White Contender Series", podczas której w świetnym stylu pokonał Brazylijczyka Rodrigo Lidio. Prezydent UFC nie krył zachwytów nad formą Polaka i zapewniał, że nie może się doczekać na jego debiut.

Dojdzie do niego 14 stycznia na UFC Fight Night 217 w UFC Apex w Las Vegas. Rywalem Rębeckiego będzie dużo bardziej doświadczony - ale tylko w tej organizacji - Omar Morales. Wenezuelczyk pod banderą światowego giganta MMA stoczył już sześć walk ze zmiennym szczęściem - trzy wygrał i tyle samo przegrał. Zagrożenie powinien stanowić głównie w obszarze kick-boxerskim.

Debiutant faworytem?

Polak pozostaje niepokonany od 2014 roku. Swoje pojedynki toczył głównie w Polsce gdzie długo był mistrzem federacji FEN. Na stójkowe zapędy Moralesa powinien znaleźć odpowiedź w swoich świetnych zapasach. Mimo, że będzie to jego debiut w UFC wydaje się być faworytem.

Wcześniej, bo jeszcze tej jesieni, w oktagonie największej organizacji MMA na świecie zobaczymy Karolinę Kowalkiewicz, Michała Oleksiejczuka, Marcina Prachnio i Jana Błachowicza.


Czytaj także:

MK

Polecane

Wróć do strony głównej