Rekordowy przemyt w belgijskim porcie. Przychwycono aż 110 ton kokainy

2023-01-10, 15:33

Rekordowy przemyt w belgijskim porcie. Przychwycono aż 110 ton kokainy
Rekordowy przemyt w belgijskim porcie. Przychwycono aż 110 ton kokainy. Foto: David Huamani Bedoya/shutterstock

Belgijskie służby udaremniły w ubiegłym roku przemyt rekordowej ilości kokainy w porcie w Antwerpii na północy kraju, poinformowały służby celne na wtorkowej konferencji prasowej. Przechwycono 110 ton tego narkotyku, o ponad 20 ton więcej niż w 2021 r.

W konferencji prasowej uczestniczyli również holenderscy celnicy, albowiem oba kraje ściśle ze sobą współpracują w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. W sumie holenderskie i belgijskie służby celne przejęły w ubiegłym roku ponad 160 ton kokainy, najwięcej w Antwerpii.

- Tylko wspólnie możemy przeciwstawić się międzynarodowemu handlowi narkotykami - mówił na konferencji belgijski minister finansów Vincent Van Peteghem.

Będzie poprawa bezpieczeństwa

Według organów celnych porty w Rotterdamie i Antwerpii pozostają na celowniku międzynarodowych przestępców. Służby z obu krajów deklarują dalsze inwestycje w zakup nowego sprzętu przeznaczonego do wykrywania narkotyków oraz zatrudnienie nowych funkcjonariuszy.

Dla porównania 110 ton kokainy wypełniłoby dwa wagony kolejowe przeznaczone dla transportu węgla. Gdybyśmy chcieli zapakować kokainę do naczep ciężarówki, to wtedy potrzebowalibyśmy cztery tego typu pojazdy

Czytaj też:

PAP/mn

Polecane

Wróć do strony głównej