Serie A: mistrzostwo i koniec? Luciano Spalletti może odejść z Napoli

2023-05-19, 14:09

Serie A: mistrzostwo i koniec? Luciano Spalletti może odejść z Napoli
Luciano Spalletti. Foto: PAP/EPA/Roberto Bregani

Włoskie media donoszą, że po zakończeniu tego sezonu trener Napoli Luciano Spalletti rozstanie się z klubem. Szkoleniowiec ma być skonfliktowany z prezesem klubu Aurelio de Laurentiisem i nie podzielać jego wizji dalszego rozwoju ekipy "Azzurrich".

Napoli pod wodzą Spallettiego zanotowało historyczny sezon - drużyna spod Wezuwiusza zdobyła pierwsze od 33 lat mistrzostwo Włoch oraz zapisała na swoim koncie najlepszy występ w europejskich pucharach w historii klubu, dochodząc do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mogłoby się wydawać, że po takich sukcesach włoski szkoleniowiec jest "nie do ruszenia" i poprowadzi zespół przynajmniej w kolejnej kampanii. Włoskie media donoszą, że to wcale nie takie pewne.

Jak donosi "La Gazzetta dello Sport" Spalletti nadal nie doszedł do porozumienia z prezesem Aurelio de Laurentiisem ws. budowy składu na nowy sezon. Z kolei "Il Corriere dello Sport" twierdzi wręcz, że przyszłość szkoleniowca jest przesądzona, a w najbliższych tygodniach klub ogłosi rozstanie z 64-latkiem.

Relacje między Spallettim a de Laurentiisem mają być chłodne, jak pisze "LGdS" - "zamarzły". Dowodem tego ma być niedawna kolacja, podczas której obaj panowie nie osiągnęli konsensusu i opuścili restaurację w minorowych nastrojach.

W przypadku fiaska negocjacji ze Spallettim prezes mistrza Włoch rozważa powtórne zatrudnienie bezrobotnego obecnie Rafy Beniteza. Hiszpan prowadził Napoli w latach 2013-2015 i doskonale zna specyfikę tego klubu. Kadencja Spallettiego również trwa dwa lata, a jego kontrakt wygaśnie 30 czerwca 2024 roku.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej