Tomasz Poręba nie będzie już szefem sztabu PiS. "Złożyłem dymisję"

2023-06-16, 23:48

Tomasz Poręba nie będzie już szefem sztabu PiS. "Złożyłem dymisję"
Tomasz Poręba: złożyłem wczoraj na ręce PJK dymisję z funkcji szefa sztabu PiS. Foto: PAP/Leszek Szymański

"Po głębokim namyśle, kierując się dobrem obozu, złożyłem wczoraj na ręce PJK dymisję z funkcji szefa sztabu PiS. Mimo że nie została przyjęta, pozostaje ona dla mnie decyzją ostateczną" - napisał w piątek wieczorem na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba.

Poręba, informując o swojej decyzji, dodał: "Dziś na tym stanowisku potrzebny jest ktoś z nową emocją i energią. Za którym stanie się murem".

Komitet Polityczny PiS podczas posiedzenia na początku grudnia ub.r. powołał specjalny zespół, który ma się zająć przygotowaniem ugrupowania do tegorocznych wyborów parlamentarnych.

Na szefa zespołu został wybrany europoseł PiS Tomasz Poręba, który w piątek złożył rezygnację z tej funkcji. W skład wybranego w grudniu zespołu weszli m.in. sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, jego zastępca Piotr Milowański oraz rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne mają się odbyć w październiku br.

Tomasz Poręba urodził się w marcu 1973 r. Jest politykiem, urzędnikiem państwowym i dziennikarzem, z wykształcenia jest historykiem i politologiem. W Parlamencie Europejskim zasiadał w VII, VIII i obecnej, IX, kadencji.

jp

Polecane

Wróć do strony głównej