Bartosz Frankowski poprowadzi hitowy mecz. Polak sędzią spotkania gospodarzy Euro 2024

2023-11-16, 14:44

Bartosz Frankowski poprowadzi hitowy mecz. Polak sędzią spotkania gospodarzy Euro 2024
Bartosz Frankowski. Foto: Andrei Shramko / TASS / Forum

Bartosz Frankowski poprowadzi towarzyski mecz Niemcy - Turcja. Spotkanie gospodarzy nadchodzącego Euro 2024 zaplanowano na sobotę 18 listopada, a areną zmagań będzie Stadion Olimpijski w Berlinie.

Sędzia Bartosz Frankowski w ostatnich tygodniach nie miał najlepszej prasy. Podczas meczu Realu Sociedad z Red Bullem Salzburg w Lidze MIstrzów jego błędne odgwizdanie rzutu karnego korygowali sędziowie VAR. Podobnie było podczas starcia Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin, gdzie VAR musiał interweniować dwukrotnie, a sędziego spotkała spora krytyka od ekspertów. Pomimo nie najlepszej passy UEFA postnowiła powierzyć mu sparingowy mecz Niemców z Turcją.

Poza Frankowskim europejska federacja wyznaczyła także czterech innych sędziów z Polski. Asystentami Frankowskiego podczas meczu w Berlinie będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym Tomasz Musiał. Z kolei za VAR będą odpowiadać Paweł Raczkowski (sędzia główny) oraz Krzysztof Jakubik (asystent). 

Niemcy, jako gospodarz Euro 2024, nie muszą brać udziału w kwalifikacjach, ponieważ mają zapewniony udział w turnieju. Drużyna, którą niedawno przejął Julian Nagelsmann, nie jest ostatnio w optymalnej formie. W pierwszych dwóch meczach byłego trenera Bayernu Monachium i RB Lipsk "Die Mannschaft" wygrała z USA (3:1) i zremisowała z Meksykiem (2:2). W 2023 roku Niemcy ponieśli jednak porażki z Belgią (2:3), Polską (0:1), Kolumbią (0:2) i Japonią (1:4).

Mecz Niemcy Turcja odbędzie się w sobotę o godz. 20:45. Poprzednia konfrontacja obu zespołów zakończyła się remisem 3:3.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej