Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach

2023-12-05, 02:01

Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach
GDDKiA: Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę; wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Na drogach obecnie pracuje 280 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania. Obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Błoto pośniegowe i lokalna śliskość mogą utrudniać jazdę na terenie województwa: lubuskiego i dolnośląskiego na: DK 12 - Żagań - Leszno. Natomiast opady śniegu występują w całym kraju z wyjątkiem województwa: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Mgła ogranicza widzialność na drogach woj. kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

Pogoda w nocy

GDDKiA poinformowała, że w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podlasiu i Mazurach miejscami przelotne opady śniegu, a po północy słabe opady śniegu możliwe w górach. Gdzieniegdzie na wschodzie kraju utworzą się marznące mgły ograniczające widzialność do 500 m.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

W nocy występuje zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podlasiu i Mazurach występują miejscami przelotne opady śniegu, słabe opady śniegu możliwe są w górach. Gdzieniegdzie na wschodzie kraju utworzą się marznące mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od -16°C w rejonach podgórskich Karpat i -12°C na południu oraz wschodzie kraju, -8°C, -7°C w centrum, do -6°C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich lokalnie dość silny. W Karpatach wiatr może osiągać do 85 km/h, powodując zamiecie śnieżne.

Czytaj także:

dz/IAR, PAP

Polecane

Wróć do strony głównej