Iga Świątek musi spełnić jeszcze jeden warunek, by wystąpić w Paryżu. Znacznie łatwiej będzie mieć Aryna Sabalenka

2024-01-30, 11:58

Iga Świątek musi spełnić jeszcze jeden warunek, by wystąpić w Paryżu. Znacznie łatwiej będzie mieć Aryna Sabalenka
Iga Świątek musi spełnić jeszcze jeden warunek, by wystąpić w Paryżu. Foto: ANTHONY WALLACE/AFP/East News

Choć Iga Świątek nie może zaliczyć minionego Australian Open do udanych, to udziału w zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Paryżu jest niemal pewna. Co musi zrobić Polka, by przypieczętować awans?

Iga Świątek zakończyła swoje zmagania w tegorocznym Australian Open na 3. rundzie. Polka niespodziewanie przegrała z nierozstawioną Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6.

W Paryżu zobaczymy 64 najlepsze tenisistki świata, z czego 56 uzyska awans poprzez ranking uwzględniający występy w ostatnich 12 miesiącach przed rozpoczęciem imprezy. Aktualnie Polka jest trzecia w tym zestawieniu.

W Melbourne zwyciężyła Aryna Sabalenka, która podczas rozgrywek nie straciła ani jednego seta. To właśnie Białorusinka znajduje się na szczycie rankingu kwalifikacji olimpijskich. Druga jest Coco Gauff.

Aby pojawić się na paryskich kortach, Iga Świątek musi spełnić jeszcze jeden warunek. Raszynianka będzie musiała wystąpić w meczu reprezentacji Polski w rozgrywkach Billie Jean King Cup w 2024.

Tego warunku nie może spełnić Aryna Sabalenka, bowiem białoruskie i rosyjskie reprezentacje zostały odsunięte od rywalizacji międzynarodowej z powodu inwazji na Ukrainę.

Wszystko wskazuje jednak na to, że organizatorzy przyznają wiceliderce dziką kartę z powodu wielkoszlemowego triumfu, a ta wystąpi pod neutralną flagą.

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

Jak wyglądał 2023 rok w tenisie? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<  

Czytaj także:
Australian Open 2024

JK/kor-wm

Polecane

Wróć do strony głównej