Galeria Ikikata. Katarzyna Szwarc: sztuka powinna być szeroko dostępna, inkluzywna

  2024-02-01, 21:15

  Galeria Ikikata. Katarzyna Szwarc: sztuka powinna być szeroko dostępna, inkluzywna
  Galeria Ikikata znajduje się w Podkowie Leśnej. Foto: facebook.com/Ikikataart

  - Widzę smutne zjawisko w świecie sztuki współczesnej, w momencie, gdy nasze społeczeństwo doszło do pewnego poziomu dobrobytu, sztuka znowu zaczęła być produktem, czymś ekskluzywnym dla grona wybranych, nie każdego na nią stać, ludzie czują się niezapoznani ze sztuką, edukacja kulturalnie przez wiele lat kulała - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Szwarc, założycielka i właścicielka Ikakita Art, z którą rozmawiała Maja Kluczyńska.

  Galeria Ikikata to stworzona przez Katarzynę Szwarc przestrzeń-idea, której celem jest poszukiwanie nowych dróg prezentacji oraz promocji polskiej sztuki współczesnej wśród jak najszerszego grona odbiorców i kolekcjonerów - zarówno w kraju, jak i w obiegu międzynarodowym.

  - Głęboko wierzę w to, że sztuka nie będzie sztuką, gdy nie będzie się rozwijała, gdy nie będzie ostatnim bastionem wolnej wypowiedzi, jeśli nie będzie dla wszystkich i nie będzie mówiła o sprawach wszystkich. Sztuka absolutnie powinna być szeroko dostępna, całkowicie inkluzywna. Jestem fanką wszystkich działań, które wychodzą do ludzi, sztuka jest w stanie przemienić społeczeństwo - mówiła Katarzyna Szwarc.

  Posłuchaj

  Katarzyna Szwarc (Polskie Radio 24 / Weekend Kulturalny) 23:22
  +
  Dodaj do playlisty
  Czytaj także:

  Więcej w zapisie audycji.

  * * *

  Audycja: Weekend kulturalny

  Prowadzący: Maja Kluczyńska

  Gość:  Katarzyna Szwarc

  Data emisji: 01.02.2024

  Godzina emisji: 20.33

  PR24/ka

  Polecane

  Wróć do strony głównej