Duża akcja warszawskiej policji. Chodziło o nielegalne wyścigi

2024-02-05, 15:22

Duża akcja warszawskiej policji. Chodziło o nielegalne wyścigi
KSP: policjanci walczą z nielegalnymi wyścigami. Foto: X/Policja_KSP

Komenda Stołeczna Policji w miniony weekend walczyła z kierowcami urządzającymi nielegalne rajdy na ulicach Warszawy oraz w ościennych powiatach. Ukarano mandatem ponad 300 osób, wystawiono 9 wniosków o ukaranie do sądu, zatrzymano 12 praw jazdy i 73 dowodów rejestracyjnych.

Jak przekazała Komenda Stołeczna Policji w sobotę od godz. 18 funkcjonariusze przeprowadzili akcję mającą na celu zwalczanie nielegalnych wyścigów, organizowanych na terenie Warszawy i ościennych powiatów. Wzięli w niej udział pracownicy wydziału ruchu drogowego, prewencji, policyjni wywiadowcy, a także kryminalni zwalczający przestępczość samochodową i przewodnicy z psami służbowymi, wyspecjalizowanymi w wykrywaniu narkotyków oraz środków wybuchowych.

Najczęściej przekraczano prędkość

"W akcji został wykorzystany policyjny śmigłowiec, drony oraz najszybsze radiowozy. Zaangażowane siły i środki miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze i zwalczanie nielegalnych wyścigów" - podała w poniedziałek KSP.  Podkreśliła, że w wyniku kilkugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość 1400 kierujących, skontrolowali 799 pojazdów i nałożyli ponad 300 mandatów, a wobec 9 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. "Najwięcej ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości. Wśród pozostałych przewinień kierowców znalazły się m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprzestrzeganie zakazu wyprzedzania, czy też prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów" - poinformowała KSP.

Ponadto policjanci zatrzymali 12 praw jazdy, w większości za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym i 73 dowody rejestracyjne z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdów.

Policja zapowiada kontynuację 

Akcja była koordynowana przez wydział do walki z przestępczością samochodową. Brał w niej udział m.in. cały skład grupy "Speed" Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także policjanci Oddziału Prewencji Policji, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego oraz wszystkich komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego. KSP zapewniła, że podobne działania będą kontynuowane.

Czytaj także:

PAP/kg

Polecane

Wróć do strony głównej