Tragedia w Wawrowie. Policja: wyjaśnimy wszystkie szczegóły wypadku

2024-02-12, 13:08

Tragedia w Wawrowie. Policja: wyjaśnimy wszystkie szczegóły wypadku
Policja zapewniła, że wszystkie szczegóły sprawy wypadku w Wawrocie zostaną wyjaśnione. Foto: PAP/Małgorzata Sawoch

- Specjalny zespół doświadczonych funkcjonariuszy zajmuje się sprawą śmiertelnego potrącenia chłopca w Wawrowie - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinspektor Marcin Maludy.

Podinspektor Marcin Maludy zapewnił, że wszystkie szczegóły tej sprawy zostaną wyjaśnione.

Do tragedii doszło w piątkowy wieczór. Chłopiec wraz z innymi dziećmi i opiekunem czekali przed autokarem, który miał ich zawieźć na ferie. Wtedy chłopiec został potrącony przez kierowcę BMW. Mimo podjętych prób reanimacji dziecko zmarło.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów kilkanaście godzin później. Odpowie nie tylko za śmiertelne potrącenie dziecka, ale także za ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pomocy oraz posiadanie narkotyków. 26-letniemu mężczyźnie grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem prokurator Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim Agnieszka Hornicka-Mielcarek informowała, że dwie osoby zatrzymane w związku z potrąceniem 10-latka w Wawrowie, usłyszały zarzuty poplecznictwa.

Tragiczny wypadek

Policjanci poszukiwali sprawcy wypadku od piątku. Przed północą w miejscowości Wawrów koło Gorzowa został potrącony 10-latek, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Chłopiec stał w grupie dzieci, które miały zbiórkę przed wyjazdem na zimowe ferie do Zakopanego.

Posłuchaj

Podinspektor Marcin Maludy mówi o pracy specjalnego zespołu policjantów (IAR) 0:30
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

IAR/PAP/PR24.pl/mk

Polecane

Wróć do strony głównej

Najnowsze: