Pogoda we wtorek. Zobacz, gdzie pojawi się wiosenna temperatura

2024-02-27, 07:13

Pogoda we wtorek. Zobacz, gdzie pojawi się wiosenna temperatura
Prognoza IMGW zapowiada wzrost temperatury. Foto: Twitter/@IMGW

- We wtorek słabe opady deszczu wystąpią głównie na północy kraju. Na Wybrzeżu będzie najchłodniej, termometry pokażą 4 st. C, za to wiosna na południu i południowym wschodzie, do 16 st. C - przekazała synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

We wtorek na zachodzie i północy kraju pochmurno, na pozostałym obszarze Polski większe przejaśnienia. Słabe opady deszczu na zachodzie, ale głównie na północy - tam suma opadów sięgnie 5-7 mm.

Termometry na Wybrzeżu pokażą 4 st., w centrum kraju około 13 st. C, najcieplej będzie na południu i południowym wschodzie, do 16 st.

Wiatr słaby, powieje z kierunków południowych, tylko w zachodniej części kraju z północy.

Gdzie możliwy deszcz?

W nocy z wtorku na środę nadal zachmurzenie duże, szczególnie w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie i tam będą występować słabe opady deszczu. Większe przejaśnienia na krańcach północno-zachodnich oraz na południowym wschodzie, gdzie lokalnie będą się tworzyły mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów.

Temperatura najniższa na Pomorzu 0 st. C, a przy gruncie spadnie do minus 2 st. C. Na pozostałym obszarze kraju dosyć ciepło, przeważnie od 3 do 6 st. C. Najcieplej będzie na południu Polski do 7 st. C.

Wiatr będzie słaby. Na wschodzie powieje z kierunków południowych, na zachodzie przeważnie z północnego zachodu, poza tym z kierunków zmiennych.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

pg,pap

wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej