Wypadek ze śmigłowcem Black Hawk. Szef MSWiA: w ciągu kilku dni poznamy raport

2024-02-28, 10:27

Wypadek ze śmigłowcem Black Hawk. Szef MSWiA: w ciągu kilku dni poznamy raport
Szef MSWiA: w ciągu kilku dni raport ws. wypadku ze śmigłowcem Black Hawk. Foto: Twitter/Agnecja Uzbrojenia

- W ciągu kilku dni poznamy raport dotyczący incydentu z udziałem policyjnego śmigłowca Black Hawk - zapowiedział w rozmowie z Polskim Radiem szef MSWiA Marcin Kierwiński.

Minister w rozmowie z Polskim Radiem powiedział, że specjaliści kończą prace nad raportem, który będzie opisywał okoliczności wypadku z udziałem śmigłowca, do którego doszło w ubiegłym roku. Policyjny Black Hawk zahaczył w trakcie lotu o linię energetyczną.

Audyt MSWiA. "Raport kontrolerów jest już gotowy"

- Raport kontrolerów jest już gotowy. Teraz musi się do niego ustosunkować Komenda Główna Policji - powiedział minister. Dodał, że celowo przedłużono kontrolę, by była jak najbardziej kompletna i żeby nikt nie miał wątpliwości, jaki był przebieg zdarzenia.

Minister powiedział, że w jego ocenie doszło do nieuprawnionego wykorzystania infrastruktury policji do celów politycznych. Dlatego też - jak podkreślił minister Marcin Kierwiński - audyt prowadzony przez MSWiA skupia się właśnie na ocenie procedur.

"Jak to się stało, że ten śmigłowiec w ogóle poleciał?"

- Jak to się stało, że ten śmigłowiec w ogóle poleciał. Kto i w jakim trybie podejmował tę decyzję? Jak tę sprawę wyjaśniono w Komendzie Głównej Policji, jak przeprowadzono postępowanie szkodowe. Na te fundamentalne pytania odpowie ten raport - zapowiedział minister Kierwiński.

Do incydentu z udziałem policyjnego śmigłowca doszło w sierpniu ubiegłego roku. Maszyna brała udział w pikniku z okazji 103. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą niedaleko Ciechanowa. W trakcie lotu śmigłowiec zahaczył i zerwał przewód odgromowy linii energetycznej. Do wypadku doszło bardzo blisko zgromadzonych na pikniku osób.

Posłuchaj

Marcin Kierwiński: raport kontrolerów jest już gotowy (IAR) 0:24
+
Dodaj do playlisty
Czytaj więcej:

IAR/nt

Polecane

Wróć do strony głównej