REKLAMA

Prognoza pogody. Tak zimno dawno nie było. Cała Polska w alertach

2024-03-07, 21:00

Prognoza pogody. Tak zimno dawno nie było. Cała Polska w alertach
Prognoza pogody. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w całej Polsce. Foto: Shutterstock/UBC Stock, meteo.imgw.pl

Przed nami bardzo zimna noc. W niektórych regionach termometry pokażą nawet -9 stopni Celsjusza. Możliwe są też opady marznącego deszczu i śniegu. To duży szok po ostatniej fali wiosennej aury. IMGW wydał ostrzeżenia dla całej Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed przymrozkami w całej Polsce. Przymrozki rozpoczęły się już wczoraj i potrwają w niektórych miejscach aż do poniedziałku.

Pogoda. Przed nami zimna noc

Noc z czwartku na piątek będzie pogodna i bez opadów na przeważającym obszarze kraju. Tylko na południu należy spodziewać się więcej chmur, zwłaszcza w Małopolsce, na Podkarpaciu i Śląsku.

- Tam też opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach spadnie go do 3 cm - zapowiedziała Ilona Śmigrocka, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody. Ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami

Będzie sporo mgieł, zwłaszcza na Pomorzu, ale także lokalnie mogą się one tworzyć na południu kraju. Ograniczać będą widzialność do 200 m i osadzać szadź, bo - jak zaznaczyła synoptyk - noc będzie zimna, z przymrozkami w całym kraju. W związku z nimi IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

REKLAMA

Temperatura minimalna wyniesie od ok. -9 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie, -4 stopnie w centrum, do -1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr będzie słaby, zmienny, tylko na zachodzie powieje z kierunków wschodnich.

Pogoda w piątek. Słonecznie i sucho

W piątek już całym kraju ma być słonecznie i bez opadów. Tylko jeszcze rano na Pomorzu mogą się utrzymywać mgły i ograniczać widzialność do 200-300 m.

- To będzie chłodny dzień, z temperaturą maksymalną od 3-4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 7-8 stopni w centrum, do 9 stopni Celsjusza na zachodzie - wskazała synoptyk.

REKLAMA

Wiatr będzie słaby, wschodni, tylko na wschodzie zmienny.

IAR/PAP/jmo/wmkor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej