"Psycholog w każdej szkole". MEN zapowiada nowy program

2024-03-25, 11:05

"Psycholog w każdej szkole". MEN zapowiada nowy program
Wiceminister edukacji narodowej o planie "psycholog w każdej szkole".Foto: shutterstock.com/VH-studio

Paulina Piechna-Więckiewicz, wiceminister edukacji narodowej w Programie 1 Polskiego Radia mówiła o roli psychologów szkolnych. Podkreśliła, że należą im się godne warunki. - Dopiero wtedy będzie można wdrożyć w życie plan "psycholog w każdej szkole" - wskazała.

Paulina Piechna-Więckiewicz powiedziała, że psychologom pracującym w szkole należy zapewnić godne warunki pracy, a także zwiększyć zaufanie uczniów do specjalistów. 

Ustawa o zawodzie psychologa

Wiceszefowa resortu edukacji dodała na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że dopiero wtedy będzie można wdrożyć w życie plan "psycholog w każdej szkole".

- W tej chwili psycholog nie ma takich warunków, jakie powinien mieć, musimy popracować nad tym, jaki jest jego status prawny - mówiła Paulina Piechna-Więckiewicz.

- Czekamy na ustawę o zawodzie psychologa, która jest procedowana w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Chodzi o warunki i status nauczyciela w szkole. Ponadto Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów w zeszłym tygodniu przekazał resortowi standardy pracy psychologów w przedszkolach i szkołach, żebyśmy mogli nad tym dokumentem popracować również z innymi organizacjami - tłumaczyła wiceszefowa resortu edukacji.

REKLAMA

Posłuchaj

Wiceminister edukacji narodowej o planie "psycholog w każdej szkole" (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

Wcześniej wiceminister edukacji narodowej przekazała, że resort podejmuje działania w sprawie tego, aby w każdej szkole był dostępny psycholog. Dodała, że do ministerstwa docierają sygnały, "że podwyżki zachęcają psychologów do tego, żeby podejmować pracę w szkołach".

Czytaj także:

IAR/jb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej