Załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami i porywistym wiatrem

2024-04-14, 14:25

Załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami i porywistym wiatrem
IMGW: Uwaga na burze i porywisty wiatr. Foto: Patryk Kosmider

Są ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed burzami i porywistym wiatrem, które mogą występować po południu i wieczorem. Zobacz, aktualną sytuację pogodową w kraju.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska powiedziała IAR, że te zjawiska burzowe występują już na Mazowszu i Podlasiu, a w ciągu dnia burze będą przesuwać się na Lubelszczyznę, województwo świętokrzyskie, a wieczorem do województw małopolskiego i podkarpackiego.

IMGW ostrzega także przed silnym wiatrem szczególnie na północy kraju. Silny wiatr w porywach do 85 kilometrów na godzinę występuje na wybrzeżu, Pomorzu, Suwalszczyźnie i krańcach południowych województwa warmińsko - mazurskiego. Ostrzeżenie to ma ważność do godziny 20. Na wybrzeżu silne porywy wiatru mogą występować nawet do północy.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane lub duże. W południowej połowie kraju miejscami opady deszczu. Od Śląska po Podkarpacie opady okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, lokalnie burze, prognozowana suma opadów miejscami do około 20 mm.

Temperatura maksymalna od 9 st. C do 13 st. C, cieplej od Śląska po Podkarpacie, od 13 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby, zmienny, na północy i wschodzie kraju zachodni. W czasie burz porywy wiatru do około 70 km/h. W górach porywy wiatru do 80 km/h.


Posłuchaj

IMGW: Uwaga na burze i porywisty wiatr (IAR) 0:17
+
Dodaj do playlisty

 

Czytaj także:

IAR,PAP,pkur

Polecane

Wróć do strony głównej