Jonas Vingegaard opuścił szpital po wielkiej kraksie. "Teraz czas na powrót do zdrowia"

2024-04-16, 17:25

Jonas Vingegaard opuścił szpital po wielkiej kraksie. "Teraz czas na powrót do zdrowia"
Jonas Vingegaard spędził w szpitalu dwanaście dni. To efekt kraksy podczas wyścigu Kraju Basków . Foto: PAP/EPA/ROBERTO BETTINI

Dwukrotny zwycięzca Tour de France Duńczyk Jonas Vingegaard, poszkodowany w wypadku podczas wyścigu Dookoła Kraju Basków, opuścił we wtorek szpital po operacji obojczyka - poinformowała jego drużyna Visma.

  • W wyniku poważnej krasy Jonas Vingegaard złamał obojczyk oraz kilka żeber. Zdiagnozowano u niego też odmę płucną
  • Głównym celem Duńczykiem na 2024 rok jest trzeci z rzędu triumf w Tour de France. Do startu "Wielkiej Pętli" pozostało niespełna 2,5 miesiąca

Nie wiadomo, jak długo będzie trwała rekonwalescencja kolarza.

- Nadszedł czas, abym opuścił szpital. Chciałbym podziękować całemu zespołowi medycznemu za tak dobrą opiekę nade mną i wszystkim za wsparcie moralne. Teraz czas na pełny powrót do zdrowia – powiedział kolarz, cytowany w komunikacie opublikowanym przez holenderską ekipę w mediach społecznościowych.

Masowa kraksa w Kraju Basków. Ucierpiały gwiazdy

Duńczyk spędził w szpitalu 12 dni.

Jonas Vingegaard doznał kontuzji na początku kwietnia w następstwie masowej kraksy na czwartym etapie wyścigu Dookoła Kraju Basków, w której ucierpiało kilku innych czołowych zawodników, m.in. Belg Remco Evenepoel.

Vingegaard ucierpiał. Co z Tour de France?

Oprócz obojczyka, duński lider ekipy Visma złamał również kilka żeber, a ponadto zdiagnozowano u niego odmę płucną.

Dla Vingegaarda i Evenepoela głównym celem w tym sezonie jest Tour de France którego dwie poprzednie edycje wygrał. "Wielka Pętla" rozpocznie się 29 czerwca we Florencji.

Czytaj także:

/empe, PAP

Polecane

Wróć do strony głównej