La Liga. Kryzysowa sytuacja w Barcelonie? Xavi odwołał trening

2024-04-19, 12:23

La Liga. Kryzysowa sytuacja w Barcelonie? Xavi odwołał trening
Xavi Hernandez musi szybko rozwiązać problemy Barcelony przed meczem z Realem. Foto: EPA/Alberto Estevez

Sytuacja w Barcelonie jest bardzo napięta - donoszą hiszpańskie media. Szatnia podzieliła się po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, a Xavi musi działać szybko przed niedzielnym starciem w El Clasico.

Po bolesnej porażce 1:4 z PSG, a co za tym idzie, odpadnięciu z Ligi Mistrzów, atmosfera w Barcelonie jest gorąca.

Ilkay Guendogan w pomeczowym wywiadzie publicznie skrytykował zachowanie Ronalda Araujo, które doprowadziło do jego wyrzucenia z boiska za czerwoną kartkę w pierwszej połowie meczu. Reakcja Niemca wywołała spore napięcia w szeregach drużyny.

Araujo krótko odpowiedział na te słowa w mediach społecznościowych, lecz można wyczytać z jego słów, że nie był zadowolony z tego, co zrobił jego klubowy kolega. 

Wszystko to zmusiło trenera Xaviego Hernandeza do odwołania czwartkowego treningu. Według doniesień hiszpańskich mediów, zaplanowano spotkanie liderów zespołu w celu rozwiązania konfliktu - to jest priorytetem przed niedzielnym El Clasico, w którym Barcelona zmierzy się z rozpędzonym Realem Madryt, mogącym cieszyć się z awansu do półfinału Ligi Mistrzów po wyeliminowaniu Manchesteru City.

"Kontrowersyjne słowa niemieckiego pomocnika spowodowały głęboki rozłam w drużynie, ponieważ nie wszyscy zgadzali się z publicznymi oskarżeniami wobec niektórych kolegów z zespołu" - donosi "AS".

Według relacji z Mundod Deportivo, sprawa została już przynajmniej częściowo wyjaśniona. Gabriel Sans, dziennikarz z tego serwisu, informuje, że Guendogan zabrał głos w szatni, wyjaśniając swoje stanowisko reszcie zespołu. Niemiec miał deklarować, że nie chciał atakować nikogo publicznie, chciał też wyjaśnić całe zajście z Araujo podczas rozmowy w cztery oczy. Dodatkowo, Guendogan zamierza wydać oficjalne oświadczenie podczas dnia mediowego przed niedzielnym meczem z Realem Madryt.

 w pomeczZważywszy na rolę Guendogana w drużynie i jego wpływ, jego słowa można odbierać jako wypowiedziane w niezbyt dobrym momencie, jednak w tym sezonie to bezapelacyjnie jeden z liderów klubu, może być też wzorem dla innych, zwłaszcza młodszych graczy pod względem doświadczenie.

El Clasico odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 21. 

Czytaj także:

red

Polecane

Wróć do strony głównej