Dziwne przemówienie ministra. Kierwiński zbadany alkomatem

2024-05-04, 16:02

Dziwne przemówienie ministra. Kierwiński zbadany alkomatem
Marcin Kierwiński przemawiał podczas obchodów Dnia Strażaka . Foto: PAP / Radek Pietruszka

Po wystąpieniu szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego podczas obchodów Dnia Strażaka, w mediach społecznościowych trwają spekulacje, czy minister był pod wpływem alkoholu. Do sytuacji odniósł się sam zainteresowany, który poddał się badaniu alkomatem i pokazał jego wynik. 

"Zanim wydacie wyrok posłuchajcie moich wypowiedzi, których udzieliłem mediom po wystąpieniu. Mało tego natychmiast udałem się na komendę Policji, gdzie zbadano mnie alkomatem. Wynik = 0,0. To co wydarzyło się na uroczystościach spowodowane było kwestiami technicznymi i pogłosem" - napisał minister w mediach społecznościowych. 

Marcin Kierwiński zabrał głos podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka z udziałem m.in. prezydenta i marszałka Sejmu. Wystąpienie szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji wywołało wiele reakcji w mediach społecznościowych. Politycy i dziennikarze sugerowali, że polityk może być pod wpływem alkoholu.

Chwilę później szef resortu w rozmowie z Onetem zapewniał, że był trzeźwy, a problemy z dźwiękiem miały inną przyczynę. - Nie mam pojęcia, czemu mój głos został tak zniekształcony. Albo to pogłos, albo kwestie techniczne - podkreślił minister. 

Czytaj także:

Onet.pl, bartos


 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej