Ręce, które leczą. Dr Majchrzycki: osteopatia to nie szamanizm, to realna pomoc

2024-05-15, 14:33

- Osteopatia to terapia manualna, która służy pobudzeniu ruchu w organizmie pacjenta - tłumaczy w rozmowie z portalem polskieradio24.pl dr Marian Majchrzycki, osteopata i terapeuta medycyny tybetańskiej. Na jakie dolegliwości pomaga ta metoda leczenia? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Dr Marian Majchrzycki, osteopata i terapeuta medycyny wschodu, mówi, że osteopatia jest metodą leczenia przy pomocy rąk, której celem jest pobudzenie ruchu mięśni, narządów wewnętrznych i kości. Ta terapia wpływa między innymi na ich ukrwienie.

Dlatego, nawet jeśli tylko boli nas bark, osteopata zajmie się naszym ciałem znacznie szerzej, bo przyczyna bólu może mieć związek z inną "nieruchomością" naszego ciała.

Ręce, które leczą

- Nie chodzi o to, że poprawiam ruchomość kolana, żołądka czy napiętego stawu skroniowo-żuchwowego tylko w ich okolicy. Krew musi wszędzie krążyć, bo wszystkie żyły biegną w kierunku do wątroby. Czyli powinienem poprawić tą ruchomość między tym stawem a wątrobą. Ale żeby wątroba pracowała prawidłowo, musi prawidłowo działać powrót żylny, serce, płuca. Dlatego zawsze do pacjenta podchodzimy holistycznie - opisuje.

Doktor Majchrzycki opowiada też w rozmowie z nami o medycynie tybetańskiej. O trzech energiach: wietrze, żółci i flegmie, od których zależy funkcjonowanie naszego organizmu. Jak tłumaczy, energia organizmu może też wywoływać schorzenia, które nas dotykają. Mówi również, w jaki sposób ludzie skupieni wokół projektu Kathmandu Therapy Camp niosą pomoc niepełnosprawnym Nepalczykom. 

Czytaj także:

Zapraszamy do obejrzenia załączonego do artykułu wywiadu.

Paweł Kurek

Polecane

Wróć do strony głównej