Kierowca zginął w wypadku na A4. Ogromny korek w stronę niemieckiej granicy

2024-05-21, 12:08

Kierowca zginął w wypadku na A4. Ogromny korek w stronę niemieckiej granicy
Śmiertelny wypadek na A4. Foto: st. str. Mateusz Turecki/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu

W woj. dolnośląskim powstał korek na autostradzie A4 w stronę granicy z Niemcam. Na trasie doszło do śmiertelnego wypadku. Korek na trasie miał przed południem 12 kilometrów.

Przed godziną 7 rano na 21 kilometrze A4 w kierunku granicy z Niemcami auto osobowe z impetem uderzyło w tył ciężarówki. Kierowca osobówki nie przeżył.

Na miejscu pracuje straż pożarna z Komendy Powiatowej w Bolesławcu. Zgłoszenie o zderzeniu wpłynęło o godz. 06:58. Po przybyciu na miejsce zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej strażacy zastali uszkodzone pojazdy znajdujące się na prawym pasie jezdni. Jak podała Gazeta Wrocławska, ruch w kierunku Zgorzelca odbywa się jednym pasem.

Korek zaczyna się już na wysokości Bolesławca. Utrudnienia mogą potrwać wiele godzin.

Korek maleje

Utrudnienia w związku z kontrolami granicznymi prowadzonymi przez niemieckie służby i z dużym natężeniem ruchu rozpoczęły się na dolnośląskim odcinku autostrady A4 w poniedziałek wieczorem.

Według informacji przekazanych przez dyżurnego wrocławskiego oddziału GDDKiA, o godzinie 5.00 we wtorek zator przed granicą miał 13 kilometrów, przed godziną 8.00 wynosi około 24 kilometrów. Przed południem kolejka samochodów wyraźnie się skróciła i wynosi około 12 kilometrów.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Powodem korków na granicy są wczorajsze, obchodzone w Niemczech Zielone Świątki i kontrole na granicy. Zator na autostradzie A4 rośnie z minuty na minutę. W tej chwili ma ponad 23 kilometry długości.

Korkują się także równolegle DK30 i DK94. Korek na DK 94 w stronę zjazdu na autostradę A4 w Jędrzychowicach ma już 12 km długości. Na DK 30 w stronę Zgorzelca i granicy auta stoją już przed Łagowem, a korek ma długość 6 km.

Czytaj także:

pg,iar/Radio Wrocław,PSP Bolesławiec,Gazeta Wrocławska

Polecane

Wróć do strony głównej