Liga Narodów siatkarzy. Polska - Kanada. Biało-Czerwoni mają drugie zwycięstwo

2024-05-23, 17:55

Reprezentacja Polski walczy o triumf w Lidze Narodów . Foto: AA/ABACA/Abaca/East News

Siatkarska reprezentacja Polski wygrała swój drugi mecz w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-Czerwoni słabo rozpoczęli mecz z Kanadą, ale w kolejnych setach dominowali i zakończyli spotkanie wynikiem 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:21).

Pierwszy set był dla Polaków bardzo nieudany, Kanadyjczycy dominowali w każdym elemencie i zasłużenie wygrali do 18. Podopieczni Nikoli Grbicia potrafili jednak szybko odzyskać inicjatywę i to oni zaczęli dominować.

W drugiej partii szczególnie dobrze "działała" zagrywka Kochanowskiego i Bołądzia, dzięki czemu po autowym serwisie rywali, biało-czerwoni doprowadzili do remisu. Trzeci set był szczególnie wyrównany, przed długi czas żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. W decydujących momentach Polacy byli jednak górą i głównie dzięki znakomitej grze Bartosza Bednorza objęli prowadzenie w meczu.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się i zakończyła wyraźną przewagą Polaków, którzy do końca utrzymywali bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Ostatnią akcję meczu zakończył świetnym atakiem ze środka Jakub Kochanowski.

W piątek 24 maja drużyna Nikoli Grbicia zmierzy się z Holandią. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.00.

Kamil Semeniuk uważa, że Polacy wygrali zasłużenie (IAR) 0:24