NATO reaguje na śmierć polskiego żołnierza na granicy z Białorusią

2024-06-11, 17:15

NATO reaguje na śmierć polskiego żołnierza na granicy z Białorusią
Jens Stoltenberg. Foto: PAP/Paweł Supernak

- Chcę przekazać kondolencje najbliższym żołnierza, który zmarł na granicy polsko-białoruskiej - powiedział Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO. Do tragedii odniósł się również prezydent Andrzej Duda, mówiąc o tym, że wojskowy został zabity "ciosem sztyletu".

Na szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki w Rydze Jens Stoltenberg odniósł się do śmierci polskiego żołnierza na granicy z Białorusią.

Polityk zaznaczył, że Rosja i Białoruś wykorzystują migrantów, aby prowadzić wrogie działania hybrydowe.

- Widzimy różne próby sabotażu, ataków cybernetycznych, a najważniejsze jest to, abyśmy byli zjednoczeni i nie dali się zastraszyć - mówił sekretarz generalny NATO.

Duda o śmierci polskiego żołnierza: zamordowany ciosem sztyletu

- Został zamordowany ciosem sztyletu. Łączymy się w bólu z jego rodziną. Chcę zapewnić, że jako państwo polskie będziemy ścigać mordercę do upadłego, będziemy go ścigać, dopóki go nie dopadniemy. Wczoraj zostały wydane w tym zakresie zalecenia, działania trwają - mówił w Rydze prezydent Andrzej Duda.

Śmierć żołnierza na granicy

Przypomnijmy, że do ataku na polskiego żołnierza na granicy z Białorusią doszło 28 maja w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie).

Szeregowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, wchodzącej w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej został raniony nożem przez jednego z mężczyzn, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę na granicy. 21-latek zmarł w szpitalu 6 czerwca.

Czytaj także: 

pr24.pl/sb

Polecane

Wróć do strony głównej