Ekstraklasa. Erik Exposito podpisał kontrakt z nowym klubem. Hiszpan wybrał egzotyczny kierunek

2024-06-11, 19:40

Ekstraklasa. Erik Exposito podpisał kontrakt z nowym klubem. Hiszpan wybrał egzotyczny kierunek
Erik Exposito. Foto: Mateusz Birecki/REPORTER/East News

Erik Expósito został nowym piłkarzem katarskiego Umm Salal SC. Hiszpan do niedawna był graczem Śląska Wrocław, w którego barwach w minionym sezonie został królem strzelców ekstraklasy. W 33 ligowych spotkaniach 27-letni napastnik zdobył 19 bramek.

"Otrzymałem kilka ofert z polskich klubów, ale wszystkie odrzuciłem. Trudno mi wyobrazić sobie zakładanie innej koszulki w Polsce niż tej Śląska Wrocław. Chciałbym podziękować każdemu pracownikowi, który czyni Śląsk tak wyjątkowym. Od sztabu trenerskiego, przez zarząd, po moich kolegów z drużyny. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyliście mnie jako kapitana. Zawsze starałem się dać z siebie wszystko i z Waszą pomocą było o wiele łatwiej. Przeżyliśmy niesamowite chwile i stworzyliśmy wspomnienia, które pozostaną do końca życia" - poinformował Hiszpan w ubiegłym tygodniu na łamach strony internetowej Śląska Wrocław.

Media nie ustawały w spekulacjach nt. nowego klubu króla strzelców Ekstraklasy. Wśród zainteresowanych usługami 27-latka wymieniano m.in. Legię Warszawa. Exposito zdecydował się jednak na egzotyczny kierunek i zarobki w "petrodolarach".

Siódmy zespół minionego sezonu Qatar Stars League oficjalnie ogłosił transfer piłkarza za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Według informacji portalu TVP Sport, Exposito za sezon na Bliskim Wschodzie zarobi półtora miliona euro.

Bilans Exposito w barwach Śląska Wrocław zamknął się w 164 meczach na wszystkich frontach. Hiszpan strzelił w nich 58 goli.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej