Liga Narodów siatkarek. Polki wróciły na zwycięską ścieżkę! Gładka wygrana z Dominikaną

2024-06-14, 13:11

Polskie siatkarki pokonały Dominikanę w trzech setach. Foto: print screen/en.volleyballworld.com

Polskie siatkarki odniosły dziewiąte zwycięstwo w swoim dziesiątym meczu fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Biało-Czerwone wygrały w Hongkongu 3:0 z Dominikaną.

Podopieczne Stefano Lavariniego wróciły tym samym na zwycięską ścieżkę.

W swoim pierwszym meczu w Hongkongu Polki uległy Brazylii 1:3, co było ich pierwszą przegraną w rozgrywkach. Wcześniej odniosły osiem zwycięstw: po cztery w Antalyi i w Arlington.

Piątkowymi rywalkami naszych siatkarek były nieobliczalne Dominikanki, które w ubiegłych latach niejednokrotnie sprawiały im kłopoty. Tym razem Polki musiały się napocić tylko w pierwszym secie, który zakończył się długą grą na przewagi. Ostatecznie Biało-Czerwone zwyciężyły 33:31. Set dobiegł końca, gdy Magdalena Jurczyk popisała się punktowym blokiem.

Dwie kolejne partie Polki wygrały bardzo pewnie, do 20 i d0 16. Zwłaszcza trzeci set był popisem naszej drużyny, która rozpoczęła go od prowadzenia 9:1.

W polskiej ekipie praktycznie nie było słabych punktów, a jej liderką niemal tradycyjnie była Magdalena Stysiak, która zdobyła aż 23 punkty przy 54-procentowej skuteczności w ataku.

Biało-Czerwone są już pewne udziału w turnieju finałowym Ligi Narodów, który w dniach 20-23 czerwca odbędzie się w Bangkoku. W fazie interkontynentalnej rozgrywek zagrają jeszcze dwa mecze: w sobotę z Tajlandią i w niedzielę z Chinami.

Polska – Dominikana 3:0 (33:31, 25:20, 25:16)

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Agnieszka Korneluk, Magdalena Jurczyk, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Aleksandra Szczygłowska (libero) - Martyna Czyrniańska, Katarzyna Wenerska, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk, Kamila Witkowska.

Dominikana: Niverka Marte, Tapia Alondra, Pena Yonkaira, Guillen Madeline, Joneiry Martinez, Candidia Arias, Larysmer Martinez (libero) - Yaneirys Rodriuguez (libero), Brayelin Martinez, Eve Lisvel, Geraldine Gonzalez, Ariana Rodgriguez.