Francja w szoku. Trzech 12-latków zgwałciło dziewczynkę, wszystko nagrali

2024-06-19, 16:15

Francja w szoku. Trzech 12-latków zgwałciło dziewczynkę, wszystko nagrali
Bestialski gwałt we Francji. Ofiarą 12-latka. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

We Francji trzech 12-latków zgwałciło i pobiło swoją rówieśniczkę. Jedną z przyczyn ataku miało być jej żydowskie pochodzenie.

We Francji oburzenie mediów i klasy politycznej wywołała brutalna, antysemicka napaść na 12-letnią dziewczynkę. Doszło do niej kilka dni temu na obrzeżach Paryża. Ofiara została zgwałcona i pobita przez trzech rówieśników, a jedną z przyczyn miało być jej żydowskie pochodzenie.

"Bulwersująca", "mrożąca krew w żyłach" - tak o napaści, do której doszło w ubiegłą sobotę w podparyskim Courbevoie piszą francuskie media.

Posłuchaj

Francja. Oburzenie po antysemickiej napaści na 12-letnią dziewczynkę - relacja Stefana Foltzera (IAR) 0:57
+
Dodaj do playlisty

Brutalna napaść we Francji. "Siłą uprowadzona, pobita i zgwałcona"

12-letnia ofiara tłumaczy, że została siłą zaprowadzona do opuszczonego budynku, pobita i zbiorowo zgwałcona. Napaść została sfilmowana przez jednego z trzech sprawców, którzy są w wieku od 12 do 13 lat. Podczas ataku nastolatkowie grozili dziewczynce śmiercią, zarzucając jej ukrywanie swoich żydowskich korzeni, i nazywając ją "wstrętną Żydówką".

Sprawcy zostali zatrzymani dzięki nagraniom z monitoringu. Wśród postawionych im zarzutów jest gwałt i przemoc na tle religijnym.

REKLAMA

Napaść z Courbevoie stała się tematem trwającej kampanii parlamentarnej. Zdarzenie potępili politycy z różnych partii, w tym liderzy radykalnej lewicy, którzy są oskarżani przez rząd i prawicę o podsycanie antysemityzmu.

Francja walczy z antysemityzmem i rasizmem. Macron reaguje

Na sprawę zareagował też Pałac Elizejski. Na wniosek prezydenta Macrona w tym tygodniu we wszystkich szkołach odbędą się godzinne zajęcia na temat walki z antysemityzmem i rasizmem.

W pierwszym kwartale we Francji odnotowano 366 antysemickich czynów. To wzrost o 300 proc. w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.

Czytaj także:

IAR/pb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej