ME w skokach do wody. Historyczny sukces. Aleksandra Błażowska ze srebrnym medalem

Aleksandra Błażowska została wicemistrzynią Europy w skokach z trampoliny 1-metrowej, które odbywają się w Belgradzie.

2024-06-18, 20:00

Aleksandra Błażowska została wicemistrzynią Europy. Foto: PAP/EPA/ANDREJ CUKIC

Tytuł zdobyła Szwedka Elna Widerstroem, a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Emilia Nilsson Garip.

Zawodniczka Stali Rzeszów w porannych eliminacjach zajęła 10. miejsce. Wygrała je Widerstroem. Do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych zawodniczek.

To pierwszy od 58 lat i drugi w historii medal mistrzostw Europy w skokach do wody dla Polski. Jedyny do tej pory, brązowy (z trampoliny), wywalczył w 1966 roku w Utrechcie Jerzy Kowalewski.