Awaria prądu sparaliżowała lotnisko w Manchesterze. Loty z dwóch terminali odwołane

2024-06-23, 15:00

Awaria prądu sparaliżowała lotnisko w Manchesterze. Loty z dwóch terminali odwołane
Utrudnienia w ruchu lotniczym w Manchesterze. Foto: PAP/EPA/ Adam Vaughan

Wszystkie loty z terminali 1 i 2 na lotnisku w Manchesterze zostały odwołane. To z powodu awarii prądu, która od godzin porannych paraliżuje pracę portu lotniczego.

Rzecznik lotniska przekazał, że loty z terminali 1 i 2 zostały wstrzymane do odwołania. Do tej pory odwołanych zostało kilkanaście wylotów, z kolei przylatujące samoloty zostały skierowane na inne lotniska. Podróżni zostali poproszeni o opuszczenie terminali.

Lotnisko w Manchesterze, po portach londyńskich, jest największym brytyjskim portem lotniczym.

Wcześniej informowano, że Loty z Manchesteru z powodu awarii prądu są odwoływane lub opóźnione. Dostawy energii zostały chwilowo przywrócone.

Pasażerowie powinni skontaktować się ze swoim przewoźnikiem 

Rzecznik portu lotniczego w Manchesterze zaleca pasażerom, których połączenia mają być realizowane w późniejszych godzinach, aby przed przyjazdem na lotnisko skontaktowali się z przewoźnikami.

REKLAMA

Problem dotyczy głównie połączeń realizowanych z terminala pierwszego i drugiego. W mniejszym stopniu zakłócenia wpłynęły na ruch na terminalu trzecim.

- Lotnisko w Manchesterze zostało dziś rano dotknięte poważną przerwą w dostawie prądu w tym rejonie. Spowodowało to rozległe zakłócenia i spodziewamy się, że znaczna liczba lotów, szczególnie z Terminali 1 i 2, zostanie opóźniona lub odwołana. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i staramy się jak najszybciej przywrócić normalną obsługę - poinformowały w komunikacie władze lotniska.

Dodały, że pasażerów odlatujących z terminalu 3, który działa, mogą czekać opóźnienia, ale powinni oni przybyć na lotnisko w normalnym trybie, chyba że ich przewoźnik zaleci inaczej.

Czytaj także:

IAR/bartos

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej