Groźny pożar w Górach Stołowych opanowany. Interweniował śmigłowiec

2024-06-23, 16:15

Groźny pożar w Górach Stołowych opanowany. Interweniował śmigłowiec
Trudno dostępny teren wymagał użycia śmigłowca. Foto: shutterstock / Toa55

Pożar na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych w środkowych Sudetach został opanowany i ugaszony. Do akcji użyto śmigłowca. 

Dyrektor parku Bartłomiej Jakubowski powiedział Radiu Wrocław, że zaszła konieczność wezwania śmigłowca ze względu na to, iż ogień pojawił się w trudno dostępnym miejscu.

Zaangażowano śmigłowiec z bazy w Opolu

O pożarze w Parku Narodowym Gór Stołowych poinformowały jako pierwsze Lasy Państwowe.

"Śmigłowiec z bazy Lasów Państwowych gasi właśnie pożar w Górach Stołowych. Potrzebny punktowy zrzut wody w trudno dostępnym miejscu na półce skalnej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia"- napisano na profilu Lasów na portalu X.


Strażacy korzystali ze sprzętu alpinistycznego

Brygadier Andrzej Holak ze stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu powiedział, że konieczne było zaangażowanie między innymi strażaków ze sprzętem alpinistycznym. 

REKLAMA

Posłuchaj

Brygadier Andrzej Holak z Państwowej Staży Pożarnej we Wrocławiu o akcji gaśniczej (IAR) 0:23
+
Dodaj do playlisty

Jak zaznaczył strażak, pożar został ugaszony zrzutem wody ze śmigłowca, a następnie strażacy z pomocą alpinistycznego sprzętu opuścili się na półkę skalną i dogasili miejsce pożaru.

Przechodzące przez Polskę burze spowodowały wzrost zagrożenia pożarami

Wczoraj strażacy ugasili pożar dachu po uderzeniu pioruna we wsi Szymanów na Mazowszu koło Piaseczna. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie młodszy brygadier Łukasz Darmofalski wyjaśniał, że służby odebrały zgłoszenie przed godziną 9.00, a na miejsce zostało wysłanych łącznie sześć zastępów straży pożarnej.

Zobacz także:

IAR/ka


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej