Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Siatkówka, lekkoatletyka i inne dyscypliny - TERMINARZ, PROGRAM IGRZYSK

2024-07-19, 14:00

Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Siatkówka, lekkoatletyka i inne dyscypliny - TERMINARZ, PROGRAM IGRZYSK
Igrzyska olimpijskie Paryż 2024 będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Jesteśmy oficjalnym nadawcą radiowym tej imprezy.Foto: PR

Igrzyska olimpijskie w Paryżu to jedno z najważniejszych obok piłkarskiego Euro wydarzeń 2024 roku. Od 26 lipca kilka tysięcy sportowców z całego świata walczyć będzie o medale w 32 dyscyplinach. Jak wygląda harmonogram igrzysk w Paryżu? Kiedy na kort wyjdzie Iga Świątek i Hubert Hurkacz? Kiedy zagrają siatkarze i siatkarki? Kiedy zmagania zaczną lekkoatleci?   

26 lipca w Paryżu zapłonie olimpijski znicz, to będzie znak rozpoczęcia Igrzysk XXXIII Olimpiady. Stolica Francji po raz ostatni gościła elitę sportowców 100 lat temu. W 1924 roku w Paryżu po raz pierwszy na podium olimpijskim stanęli Polacy. Po srebro sięgnęli wówczas polscy kolarze: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk, rywalizujący w wyścigu torowym na 4 km. Brązowy medal wywalczył w zawodach skoków przez przeszkody Adam Królikiewicz.

Od tamtej pory Biało-Czerwoni zdobyli łącznie 298 krążków, w tym 72 złote.

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PARYŻ 2024

Ceremonia otwarcia igrzysk zaplanowana jest na 26 lipca. Będzie to pierwsza w historii nowożytnych igrzysk uroczystość, która odbędzie się nie na stadionie, ale w otwartej przestrzeni. Areną, na której zaprezentują się sportowcy z prawie całego świata będzie płynąca przez Paryż Sekwana.

Ceremonia zamknięcia igrzysk zaplanowana jest na 11 sierpnia na Stade de France w Paryżu.

REKLAMA

HARMONOGRAM FINAŁÓW PODCZAS IGRZYSK W PARYŻU:

27 lipca:

11:00 – strzelectwo, karabin pneumatyczny 10m mikst (o brąz o 10:30)
11:00 – skoki do wody, trampolina 3m synchronicznie kobiet
14:30 – kolarstwo, jazda indywidualna na czas kobiet
16:35 – kolarstwo, jazda indywidualna na czas mężczyzn
17:00 – skateboarding, street mężczyzn
17:38 – judo, -48kg kobiet (faza finałowa od 16:00)
18:09 – judo, -60kg mężczyzn (faza finałowa od 16:34)
19:45 – rugby 7s, turniej mężczyzn (mecz o brąz o 19:00)
20:42 – pływanie, 400 m st. dowolnym mężczyzn
20:55 – pływanie, 400 m st. dowolnym kobiet
21:30 – szermierka, szpada kobiet indywidualnie (półfinały od 19:00)
21:37 – pływanie, sztafeta 4x100 m st. dowolnym kobiet
21:50 – pływanie, sztafeta 4x100 m st. dowolnym mężczyzn
21:55 – szermierka, szabla mężczyzn indywidualnie (półfinały od 19:50)
28 lipca:
9:30 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny 10m mężczyzn
12:00 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny 10m kobiet
14:10 – kolarstwo górskie, wyścig kobiet
17:00 – skateboarding, street kobiet
17:11 – łucznictwo, drużynowo kobiety (o brąz o 16:48)
17:38 – judo, -66kg mężczyzn (faza finałowa od 16:00)
17:45 – kajakarstwo slalomowe, K1 kobiet
18:09 – judo, -52kg kobiet (faza finałowa od 16:34)
20:30 – pływanie, 400 m st. zmiennym mężczyzn
20:45 – pływanie, 100 m st. motylkowym kobiet
21:45 – szermierka, floret kobiet indywidualnie (półfinały od 19:00)
21:54 – pływanie, 100 m st. klasycznym mężczyzn
22:15 – szermierka, szpada mężczyzn indywidualnie (półfinały od 20:00)
29 lipca:
9:30 – strzelectwo, karabin pneumatyczny 10m kobiet
11:00 – skoki do wody, wieża 10 m synchronicznie mężczyzn
11:00 – jeździectwo, WKKW indywidualnie
11:00 – jeździectwo, WKKW drużynowo
12:00 – strzelectwo, karabin pneumatyczny 10m mężczyzn
14:10 – kolarstwo górskie, wyścig mężczyzn
17:11 – łucznictwo, drużynowo mężczyźni (o brąz o 16:48)
17:20 – kajakarstwo slalomowe, C1 mężczyzn
17:30 – gimnastyka sportowa, wielobój drużynowy mężczyzn
17:38 – judo, -57kg kobiet (faza finałowa od 16:00)
18:09 – judo, -73kg mężczyzn (faza finałowa od 16:34)
20:30 – pływanie, 400 m st. zmiennym kobiet
20:43 – pływanie, 200 m st. dowolnym mężczyzn
21:22 – pływanie, 100 m st. grzbietowym mężczyzn
21:32 – pływanie, 100 m st. klasycznym kobiet
21:45 – szermierka, szabla kobiet indywidualnie (półfinały od 19:00)
21:48 – pływanie, 200 m st. dowolnym kobiet
22:10 – szermierka, floret mężczyzn indywidualnie (półfinały od 19:50)
30 lipca:
8:00 – triathlon, mężczyźni
10:00 – strzelectwo, pistolet automatyczny 10m drużyn mieszanych (o brąz o 9:30)
14:30 – tenis stołowy, mikst (o brąz o 13:30)
15:30 – strzelectwo, trap mężczyzn
17:38 – judo, -81 mężczyzn (faza finałowa od 16:00)
18:09 – judo, -63kg kobiet (faza finałowa od 16:34)
18:15 – gimnastyka sportowa, wielobój drużynowy kobiet
19:45 – rugby 7s, turniej kobiet (mecz o brąz o 19:00)
20:30 – szermierka, szpada kobiet drużynowo (o brąz o 19:30)
20:57 – pływanie, 100 m st. grzbietowym kobiet
21:03 – pływanie, 800 m st. dowolnym mężczyzn
21:59 – pływanie sztafeta 4x200 m st. dowolnym mężczyzn
3:34 – surfing, finał mężczyzn (o brąz o 2:12)
4:15 – surfing, finał kobiet (o brąz o 2:53)
31 lipca:
8:00 – triathlon, kobiety
11:00 – skoki do wody, wieża 10m synchronicznie kobiet
12:26 – wioślarstwo, czwórka podwójna mężczyzn
12:38 – wioślarstwo, czwórka podwójna kobiet
13:10 – kolarstwo BMX, park kobiet
14:45 – kolarstwo BMX, park mężczyzn
15:30 – strzelectwo, trap kobiet
17:25 – kajakarstwo slalomowe, C1 kobiet
17:30 – gimnastyka sportowa, wielobój mężczyzn
17:38 – judo, -70kg kobiet (faza finałowa od 16:00)
18:09 – judo, -90kg mężczyzn (faza finałowa od 16:34)
20:30 – szermierka, szabla mężczyzn drużynowo (o brąz o 19:30)
20:30 – pływanie, 100 m st. dowolnym kobiet
20:36 – pływanie, 200 m st. motylkowym mężczyzn
21:04 – pływanie, 1500 m st. dowolnym kobiet
22:08 – 200 m st. klasycznym mężczyzn
22:15 – 100 m st. dowolnym mężczyzn
1 sierpnia:
7:30 – lekkoatletyka, chód na 20 km mężczyzn
9:20 – lekkoatletyka, chód na 20 km kobiet
9:30 – strzelectwo, karabin trzy postawy 50m mężczyzn
11:18 – wioślarstwo, dwójka podwójna kobiet
11:30 – wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn
11:50 – wioślarstwo, czwórka kobiet
12:10 – wioślarstwo, czwórka mężczyzn
17:30 – kajakarstwo slalomowe, K1 mężczyzn
17:38 – judo, -100kg mężczyzn (faza finałowa od 16:00)
18:09 – judo, -78kg kobiet (faza finałowa od 16:34)
18:15 – gimnastyka sportowa, wielobój kobiet
20:30 – szermierka, floret drużynowo kobiet (o brąz o 19:10)
20:30 – pływanie, 200 m st. motylkowym kobiet
20:37 – pływanie, 200 m st. grzbietowym mężczyzn
21:03 – pływanie, 200 m st. klasycznym kobiet
21:48 – pływanie, 4x200 m st. dowolnym kobiet
oraz (godziny nie zostały jeszcze sprecyzowane)
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie 49er mężczyzn
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie 49erFX kobiet
2 sierpnia:
9:30 – strzelectwo, karabin trzy postawy 50m kobiet
11:00 – skoki do wody, trampolina 3m synchronicznie mężczyzn
11:30 – wioślarstwo, dwójka mężczyzn
11:42 – wioślarstwo, dwójka kobiet
12:02 – wioślarstwo, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn
12:22 – wioślarstwo, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
13:50 – gimnastyka, trampolina kobiet
14:00 – jeździectwo, skoki drużynowo
16:10 – badminton, mikst (o brąz o 15:00)
16:43 – łucznictwo, mikst (o brąz o 16:24)
17:38 – judo, +78kg kobiet (faza finałowa od 16:00)
18:09 – judo, +100kg mężczyzn (faza finałowa od 16:34)
19:00 – tenis, mikst (o brąz o 12:00)
19:45 – gimnastyka, trampolina mężczyzn
20:30 – szermierka, szpada mężczyzn (o brąz o 19:30)
20:30 – pływanie, 50 m st. dowolnym mężczyzn
20:39 – pływanie, 200 m st. grzbietowym kobiet
20:49 – pływanie, 200 m st. zmiennym mężczyzn
21:20 – lekkoatletyka, 10 000 m mężczyzn
21:35 – kolarstwo BMX, racing mężczyzn
21:50 – kolarstwo BMX, racing kobiet
oraz (godziny nie zostały jeszcze sprecyzowane):
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie IQFoil mężczyzn
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie IQFoil kobiet
ponadto:
12:00 – tenis, singiel kobiet – mecz o brąz
??:?? – tenis, debel mężczyzn – mecz o brąz
??:?? – tenis, mikst – mecz o brąz
3 sierpnia:
9:30 – strzelectwo, pistolet sportowy 25 m kobiet
10:00 – jeździectwo, ujeżdżenie drużynowo
10:18 – wioślarstwo, jedynka kobiet
10:30 – wioślarstwo, jedynka mężczyzn
10:50 – wioślarstwo, ósemka kobiet
11:00 – kolarstwo szosowe, wyścig mężczyzn
11:10 – wioślarstwo, ósemka mężczyzn
14:30 – tenis stołowy, singiel kobiet (o brąz o 13:30)
14:46 – łucznictwo, indywidualnie kobiety (o brąz o 14:33)
15:30 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia wolne mężczyzn
15:30 – strzelectwo, skeet mężczyzn
16:10 – badminton, debel kobiet (o brąz o 15:00)
16:20 – gimnastyka sportowa, skoki kobiet
17:10 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn
17:20 – judo, drużynowo (o brąz o 16:00 i 16:40)
19:35 – lekkoatletyka, pchnięcie kulą mężczyzn
20:00 – szermierka, szabla drużynowo kobiet (o brąz o 19:00)
20:20 – lekkoatletyka, trójskok kobiet
20:30 – pływanie, 100 m st. motylkowym mężczyzn
20:55 – lekkoatletyka, sztafeta mieszana 4x400 metrów
20:59 – pływanie, 200 m st. zmiennym kobiet
21:09 – pływanie, 800 m st. dowolnym kobiet
21:20 – lekkoatletyka, 100 metrów kobiet
21:33 – pływanie, sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym
21:45 – lekkoatletyka, dziesięciobój mężczyzn
oraz (godziny nie zostały jeszcze sprecyzowane):
??:?? – tenis, singiel kobiet
??:?? – tenis, debel mężczyzn
ponadto:
17:38 – boks, -60kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
22:08 – boks, -60kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
??:?? – tenis, singiel mężczyzn – mecz o brąz
4 sierpnia:
9:00 – golf, turniej mężczyzn
10:00 – jeździectwo, ujeżdżenie indywidualnie
14:00 – kolarstwo szosowe, wyścig indywidualny kobiet
14:30 – tenis stołowy, singiel mężczyzn (o brąz o 13:30)
14:46 – łucznictwo, indywidualnie mężczyźni (o brąz o 14:33)
15:00 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia na kółkach mężczyzn
15:30 – strzelectwo, skeet kobiet
15:40 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia na poręczach asymetrycznych kobiet
16:10 – badminton, debel mężczyzn (o brąz o 15:00)
16:25 – gimnastyka sportowa, skoki mężczyzn
18:30 – pływanie, 50 m st. dowolnym kobiet
18:36 – pływanie, 1500 m st. dowolnym mężczyzn
19:12 – pływanie, sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn
19:35 – pływanie, sztafeta 4x100 m st. zmiennym kobiet
19:50 – lekkoatletyka, skok wzwyż kobiet
20:30 – lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn
20:30 – szermierka, floret drużynowo mężczyzn (o brąz o 19:10)
21:55 – lekkoatletyka, 100 metrów mężczyzn
oraz (godziny nie zostały jeszcze sprecyzowane):
??:?? – tenis, singiel mężczyzn
??:?? – tenis, debel kobiet
ponadto:
12:04 – boks, -54kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
12:20 – boks, -51kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
12:36 – boks, -63.5kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
12:52 – boks, -80kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
13:08 – boks, -92kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
16:34 – boks, -54kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
16:50 – boks, -51kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
17:06 – boks, -63.5kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
17:22 – boks, -80kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
17:38 – boks, -92kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
??:?? – tenis, debel kobiet – mecz o brąz
5 sierpnia:
8:00 – triathlon, sztafeta mieszana
9:30 – strzelectwo, pistolet szybkostrzelny 25m mężczyzn
10:55 – badminton, singiel kobiet (o brąz o 9:45)
11:45 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia na poręczach mężczyzn
12:36 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia na równoważni kobiet
13:31 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia na drążku mężczyzn
14:20 – gimnastyka sportowa, ćwiczenia wolne kobiet
15:00 – strzelectwo, skeet mikstów
15:40 – badminton, singiel mężczyzn (o brąz o 14:30)
16:55 – kajakarstwo slalomowe, kayak cross kobiet
17:00 – kajakarstwo slalomowe, kayak cross mężczyzn
19:00 – lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn
19:58 – kolarstwo torowe, sprint drużynowy kobiet (o brąz o 19:53)
20:30 – lekkoatletyka, rzut dyskiem kobiet
21:10 – lekkoatletyka, 5000 metrów kobiet
21:45 – lekkoatletyka, 800 metrów kobiet
22:05 – koszykówka 3x3, kobiety (o brąz o 21:00)
22:35 – koszykówka 3x3, mężczyźni (o brąz o 21:30)
6 sierpnia:
10:00 – jeździectwo, skoki indywidualnie
15:00 – skoki do wody, wieża 10 m indywidualnie kobiet
17:30 – skateboarding, park kobiet
19:55 – zapasy, -60kg st. klasyczny mężczyzn (o brąz o 19:30)
20:00 – lekkoatletyka, rzut młotem kobiet
20:07 – kolarstwo torowe, sprint drużynowy mężczyzn (o brąz o 20:02)
20:20 – lekkoatletyka, skok w dal mężczyzn
20:30 – zapasy, -130kg st. klasyczny mężczyzn (o brąz o 20:05)
20:50 – lekkoatletyka, 1500 metrów mężczyzn
21:10 – lekkoatletyka, 3000 m z przeszkodami kobiet
21:15 – zapasy, -68kg kobiet (o brąz o 20:50)
21:40 – lekkoatletyka, 200 metrów kobiet
23:06 – boks, -60kg kobiet
oraz (godziny nie zostały jeszcze sprecyzowane):
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie ILCA 7 mężczyzn
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie ILCA 6 kobiet
ponadto:
21:30 – boks, -71kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
21:46 – boks, -71kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
22:02 – boks, -50kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
22:18 – boks, -50kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
22:34 – boks, -66kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
22:50 – boks, -66kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
7 sierpnia:
7:30 – lekkoatletyka, drużynowy chód sportowy na dystansie maratońskim
12:55 – wspinaczka sportowa, na czas kobiet
15:00 – podnoszenie ciężarów, do 61kg mężczyzn
17:30 – skateboarding, park mężczyzn
18:33 – kolarstwo torowe, wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn (o brąz o 18:25)
18:57 – kolarstwo torowe, wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet
19:00 – lekkoatletyka, skok o tyczce kobiet
19:30 – pływanie artystyczne, drużyny
19:30 – podnoszenie ciężarów, do 49kg kobiet
19:55 – zapasy, st. klasyczny -77kg (o brąz o 19:30)
20:25 – lekkoatletyka, rzut dyskiem mężczyzn
20:30 – zapasy, st. klasyczny -97kg (o brąz o 20:05)
21:15 – zapasy, -50kg kobiet (o brąz o 20:50)
21:20 – lekkoatletyka, 400 metrów mężczyzn
21:23 – taekwondo, -49kg kobiet (faza finałowa od 19:30)
21:39 – taekwondo, -58kg mężczyzn (faza finałowa od 19:40)
21:40 – lekkoatletyka, 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn
22:34 – boks, -63,5kg mężczyzn
22:51 – boks, -80kg mężczyzn
oraz (godziny nie zostały jeszcze sprecyzowane):
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie 470
??:?? – żeglarstwo, wyścig medalowy w klasie Nacra 17
ponadto:
21:30 – boks, -57kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
21:46 – boks, -57kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
22:02 – boks, +92kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
22:18 – boks, +92kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
8 sierpnia:
7:30 – pływanie, 10km na otwartym akwenie kobiet
12:55 – wspinaczka sportowa, na czas mężczyzn
13:30 – kajakarstwo, C2 200 m mężczyzn
13:40 – kajakarstwo, K4 500 m kobiet
13:50 – kajakarstwo, K4 500 m mężczyzn
15:00 – skoki do wody, trampolina 3m indywidualnie mężczyzn
15:00 – podnoszenie ciężarów, do 59kg kobiet
19:00 – hokej na trawie, turniej mężczyzn (o brąz o 14:00)
19:11 – kolarstwo torowe, keirin kobiet
19:27 – kolarstwo torowe, omnium mężczyzn (początek o 17:00)
19:30 – podnoszenie ciężarów, do 73kg mężczyzn
19:55 – zapasy, st. klasyczny -67kg (o brąz o 19:55)
20:00 – lekkoatletyka, skok w dal kobiet
20:25 – lekkoatletyka, rzut oszczepem mężczyzn
20:30 – lekkoatletyka, 200 metrów mężczyzn
20:30 – zapasy, st. klasyczny -87kg (o brąz o 20:05)
21:15 – zapasy, -53kg kobiet (o brąz o 20:50)
21:23 – taekwondo, -68kg mężczyzn (faza finałowa od 19:30)
21:25 – lekkoatletyka, 400 m ppł kobiet
21:39 – taekwondo, -57kg kobiet (faza finałowa od 19:40)
21:45 – lekkoatletyka, 110 m ppł mężczyzn
22:34 – boks, -51kg mężczyzn
22:51 – boks, -54kg kobiet
oraz (godziny nie zostały jeszcze sprecyzowane):
??:?? – żeglarstwo, wyścigi medalowe w klasie Formula Kite mężczyzn
??:?? – żeglarstwo, wyścigi medalowe w klasie Formula Kite kobiet
ponadto:
17:00 – piłka nożna, turniej mężczyzn – mecz o brąz
21:30 – boks, -57kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
21:46 – boks, -57kg mężczyzn (półfinał - brąz dla przegranego)
22:02 – boks, -75kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
22:18 – boks, -75kg kobiet (półfinał - brąz dla przegranej)
9 sierpnia:
7:30 – pływanie, 10km na otwartym akwenie mężczyzn
12:28 – wspinaczka sportowa, prowadzenie mężczyzn (bouldering o 10:15)
12:50 – kajakarstwo, C2 500 m kobiet
13:10 – kajakarstwo, K2 500 m kobiet
13:30 – kajakarstwo, K2 500 m mężczyzn
13:50 – kajakarstwo, C1 1000 m mężczyzn
14:30 – gimnastyka artystyczna, wielobój indywidualny kobiet
15:00 – skoki do wody, trampolina 3m indywidualnie kobiet
15:00 – tenis stołowy, turniej drużynowy mężczyzn (o brąz o 10:00)
15:00 – podnoszenie ciężarów, do 89kg mężczyzn
18:00 – piłka nożna, turniej mężczyzn (o brąz o 15:00)
18:00 – kolarstwo torowe, sprint mężczyzn (drugi: 19:02, trzeci: 19:38)
18:09 – kolarstwo torowe, madison kobiet
19:30 – lekkoatletyka, sztafeta 4x100 m kobiet
19:30 – podnoszenie ciężarów, do 71kg kobiet
19:40 – lekkoatletyka, pchnięcie kulą kobiet
19:45 – lekkoatletyka, sztafeta 4x100 m mężczyzn
19:55 – zapasy, st. wolny -57kg (o brąz o 19:30)
20:00 – lekkoatletyka, 400 metrów kobiet
20:00 – hokej na trawie, turniej kobiet (o brąz o 14:00)
20:10 – lekkoatletyka, trójskok mężczyzn
20:15 – lekkoatletyka, siedmiobój kobiet
20:30 – zapasy, st. wolny -86kg (o brąz o 20:05)
20:55 – lekkoatletyka, 10 000 metrów kobiet
21:15 – zapasy, -57kg kobiet (o brąz o 20:50)
21:23 – breaking, B-Girls (o brąz o 21:14)
21:23 – taekwondo, -67kg kobiet (faza finałowa od 19:30)
21:30 – boks, -71kg mężczyzn
21:39 – taekwondo, -80kg mężczyzn (faza finałowa od 19:40)
21:45 – lekkoatletyka, 400 m ppł mężczyzn
21:47 – boks, -50kg kobiet
22:30 – siatkówka plażowa, turniej kobiet (o brąz o 21:00)
22:34 – boks, -92kg mężczyzn
22:51 – boks, -66kg kobiet
ponadto:
15:00 – piłka nożna, turniej kobiet – mecz o brąz
16:00 – siatkówka, turniej mężczyzn – mecz o brąz
10 sierpnia:
8:00 – lekkoatletyka, maraton mężczyzn
9:00 – golf, turniej kobiet
11:30 – podnoszenie ciężarów, do 102kg mężczyzn
12:28 – wspinaczka sportowa, prowadzenie kobiet (bouldering o 10:15)
13:00 – siatkówka, turniej mężczyzn
13:00 – kajakarstwo, K1 500 m kobiet
13:20 – kajakarstwo, K1 1000 m mężczyzn
13:50 – kajakarstwo, C1 200 m kobiet
14:00 – gimnastyka artystyczna, wielobój drużynowy
15:00 – tenis stołowy, turniej drużynowy kobiet (o brąz o 10:00)
15:00 – skoki do wody, wieża 10m indywidualnie mężczyzn
15:00 – piłka ręczna, turniej kobiet (o brąz o 10:00)
15:35 – piłka wodna, turniej kobiet (o brąz o 10:35)
16:00 – podnoszenie ciężarów, do 81kg kobiet
17:00 – piłka nożna, turniej kobiet
17:30 – pięciobój nowoczesny, mężczyźni
17:59 – kolarstwo torowe, madison mężczyzn
19:10 – lekkoatletyka, skok wzwyż mężczyzn
19:25 – lekkoatletyka, 800 metrów mężczyzn
19:30 – pływanie artystyczne, duety
19:40 – lekkoatletyka, rzut oszczepem kobiet
19:45 – lekkoatletyka, 100 m ppł kobiet
19:55 – zapasy, st. wolny -74kg (o brąz o 19:30)
20:00 – lekkoatletyka, 5000 metrów mężczyzn
20:25 – lekkoatletyka, 1500 metrów kobiet
20:30 – podnoszenie ciężarów, +102kg mężczyzn
20:30 – zapasy, st. wolny -125kg (o brąz o 20:05)
21:15 – zapasy, -62kg kobiet (o brąz o 20:50)
21:12 – lekkoatletyka, sztafeta 4x400 metrów mężczyzn
21:22 – lekkoatletyka, sztafeta 4x400 metrów kobiet
21:23 – breaking, B-Boys (o brąz o 21:14)
21:23 – taekwondo, +80kg mężczyzn (faza finałowa od 19:30)
21:30 – koszykówka, turniej mężczyzn (o brąz o 11:00)
21:30 – boks, -57kg kobiet
21:39 – taekwondo, +67kg kobiet (faza finałowa od 19:40)
21:47 – boks, -57kg mężczyzn
22:30 – siatkówka plażowa, turniej mężczyzn (o brąz o 21:00)
22:34 – boks, -75kg kobiet
22:51 – boks, +92kg mężczyzn
ponadto:
17:15 – siatkówka, turniej kobiet – mecz o brąz
11 sierpnia:
8:00 – lekkoatletyka, maraton kobiet
11:00 – pięciobój nowoczesny, kobiety
11:30 – podnoszenie ciężarów, +81kg kobiet
12:25 – zapasy, st. wolny -65kg (o brąz o 12:00)
12:45 – kolarstwo torowe, sprint kobiet
13:00 – siatkówka, turniej kobiet
13:00 – zapasy, st. wolny -97kg (o brąz o 12:35)
13:30 – piłka ręczna, turniej mężczyzn (o brąz o 9:00)
13:32 – kolarstwo torowe, keirin mężczyzn
13:45 – zapasy, -76kg kobiet (o brąz o 13:20)
13:56 – kolarstwo torowe, omnium kobiet (początek o 11:00)
14:00 – piłka wodna, turniej mężczyzn (o brąz o 10:35)
15:30 – koszykówka, turniej kobiet (o brąz o 11:30)


Paryż 2024 SIATKÓWKA - szczegółowy terminarz:

Podział na grupy turnieju olimpijskiego siatkarzy:

grupa A: Francja, Słowenia, Kanada, Serbia
grupa B: Polska, Włochy, Brazylia, Egipt
grupa C: Japonia, USA, Argentyna, Niemcy

Polska - Egipt - 27 lipca, godz. 17.00.
Polska - Brazylia - 31 lipca, godz. 9.00
Polska - Włochy - 3 sierpnia, godz. 17.00

Mecze ćwierćfinałowe mężczyzn odbędą się 5 sierpnia.
Na 7 sierpnia zaplanowano półfinały mężczyzn.
Finał mężczyzn - 10 sierpnia.

Podział na grupy turnieju olimpijskiego siatkarek:

grupa A: Francja, USA, Chiny, Serbia
grupa B: Brazylia, Polska, Japonia, Kenia
grupa C: Włochy, Turcja, Holandia, Dominikana

REKLAMA

Polska - Japonia - 28 lipca, godz. 13.00
Polska - Kenia - 31 lipca, godz. 21.00
Polksa - Brazylia - 4 sierpnia, godz. 21.00

Mecze ćwierćfinałowe kobiet 6 sierpnia.
Półfinały kobiet - 8 sierpnia.
Finał kobiet - 11 sierpnia.

Do tej pory z łącznej puli około 10 milionów biletów sprzedano już 7,9 mln, a 63 procent kart wstępu trafiło do miłośników sportu z Francji. 

KTO W REPREZENTACJI POLSKI NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU?

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich trwają, w niektórych dyscyplinach reprezentanci Polski zostaną wyłonieni niedługo przed startem imprezy.

OLIMPIJSKIE MEDALE

Olimpijskie medale, zaprojektowane przez słynnego Philippe'a Starcka będą w swojej symbolice nawiązywać do najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc Paryża. W medalach znajda się np. fragmenty wieży Eiffla. Kawałki żelaza, które pochodzą z obiektu będącego symbolem Francji, ważą 18 gramów.

Tak prezentują się medale, o które sportowcy będą walczyli na igrzyskach w Paryżu  

Igrzyska olimpijskie Paryż 2024 będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Jesteśmy oficjalnym nadawcą radiowym tej imprezy.



PARTNER MEDIALNY PARTNER MEDIALNY

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej