Liga Konferencji. W sumie 11:0. Legia zabawiła się w starciu z półamatorami

2024-08-01, 20:55

Bartosz Kapustka strzelił pierwszego gola w meczu. Foto: Grzegorz Ksel/REPORTER

Legia Warszawa wygrała 5:0 rewanżowy mecz z walijskim Caernarfon Town FC w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Wszystkie bramki zostały zdobyte po przerwie.

Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu aż 6:0, trener Legii Goncalo Feio zdecydował o niezabraniu na mecz rewanżowy kilku kluczowych zawodników. W Warszawie zostali m.in. Paweł Wszołek, Blaz Kramer, Ruben Vinagre, Luquinhas, Marc Gual czy Rafał Augustyniak.

Rewanż z Caernarfon Town do przerwy był bezbramkowy, jednak warszawska drużyna wyszła na drugą połowę wyraźnie lepiej zmotywowana. W ciągu dziesięciu minut od wznowienia gry Legia prowadziła aż 3:0 po golach Bartosza Kapustki, Artura Jędrzejczyka i Tomasa Pekharta.

Swoje pierwsze gole w nowych barwach strzelili jeszcze Jean-Pierre Nsame i Sergio Barcia, przez co mecz zakończył się wynikiem 5:0, a dwumecz aż 11:0.

W trzeciej rundzie zmierzą się z Broendby Kopenhaga, które wyeliminowało Llapi Podujevo z Kosowa.

Caernarfon Town - Legia Warszawa 0:5 (0:0).

Gole: 0:1 Bartosz Kapustka (46), 0:2 Artur Jędrzejczyk (48), 0:3 Tomas Pekhart (53), 0:4 Jean-Pierre Nsame (72), 0:5 Sergio Barcia (83).

Żółta kartka - Caernarfon Town: Gruff Williams, Paulo Mendes, Ryan Sears, Morgan Owen. Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk.

Czerwona kartka - Caernarfon Town: Ryan Sears (86).