Real Madryt sięga po Superpuchar Europy. Kylian Mbappe trafia w debiucie

2024-08-14, 22:22

Kylian Mbappe. Foto: PAP/Leszek Szymański

Real Madryt pokonał Atalantę Bergamo 2:0 w rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie meczu o Superpuchar Europy. Jednego z gola dla "Królewskich" strzelił debiutujący w barwach mistrza Hiszpanii Kylian Mbappe.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele – dłużej przy piłce utrzymywał się Real, ale więcej okazji bramkowych miała Atalanta. Kibice „Królewskich” najedli się strachu w 28. minucie, kiedy w poprzeczkę bramki Courtoisa po rykoszecie od Militao trafił de Roon. Po chwili groźnie uderzał Ederson, jednak również bez rezultatu.

„Królewscy” zaatakowali w końcówce pierwszej odsłony. Najpierw bliski opanowania trudnej piłki w polu karnym rywali był Bellingham, a kilka minut później do strzału doszedł Rodrygo. Brazylijczyk trafił jednak tylko w poprzeczkę, dlatego do przerwy było 0:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od solowego rajdu Mbappe, który ostatecznie fatalnie skiksował przy próbie strzału. Atalanta odpowiedziała główką Pasalicia, którą w kapitalnym stylu obronił Courtois.

W 59. minucie kapitalną indywidualną akcją błysnął Vinicius, który wymanewrował defensywę Włochów i wyłożył jak na tacy piłkę Valverde, który z bliska trafił do pustej bramki. Po chwili mogło być 2:0, ale brazylijskiego napastnika w sytuacji sam na sam zatrzymał Musso.

Niewiele później swoją szansę miał także Bellingham, który przebojem wdarł się w pole karne rywali, jednak golkiper „La Dei” ponownie był górą. W 68. minucie wydawało się, że akcja już się nie uda, gdy po przechwycie Rodrygo kontra Realu straciła tempo, ale Bellingham ponowił atak, wykładając piłkę Francuzowi, a ten potężnym strzałem podwyższył na 2:0.

Druga bramka podcięła skrzydła Atalancie, która w końcówce nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki, dlatego to „Królewscy” sięgnęli po Superpuchar Europy.

Real Madryt - Atalanta Bergamo 2:0 (Valverde 59', Mbappe 68')

Składy

Real Madryt: Courtois; Carvajal, Militão, Rüdiger, Mendy; Tchouaméni, Valverde, Bellingham; Mbappé, Vinícius, Rodrygo

Atalanta Bergamo: Musso; Kolasinac, Djimsiti, Hien; Ruggeri, Ederson, de Roon, Zappacosta; Pasalic; De Ketelaere, Lookman

Tak relacjonowaliśmy mecz o Superpuchar Europy.