Ekstraklasa. Pewne zwycięstwo Pogoni nad Widzewem. Udany debiut trenera Kolendowicza

2024-08-17, 22:06

Mecz Pogoń Szczecin - Widzew Łódź. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Pogoń Szczecin pokonała Widzew Łódź w ostatnim sobotnim meczu piłkarskiej Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu ekipa ze stadionu im. Floriana Krygiera awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

"Portowcy" po raz pierwszy grali pod wodzą Roberta Kolendowicza, który na stanowisku trenera zastąpił Jensa Gustafssona po tym jak Szwed niespodziewanie odszedł z klubu. Mimo zmiany na stanowisku szkoleniowca, Pogoń od pierwszego gwizdka przeważała, jednak nie potrafiła przełożyć tego na wynik.

Jako pierwszy w 16. minucie groźnie uderzył Biczakczjan. Płaski strzał Ormianina był jednak w zasięgu Gikiewicza, który sięgnął piłki. Skrzydłowy gospodarzy "poprawił się" w 21. minucie, kiedy odpowiednio złożył się do strzału głową po świetnej centrze Koutrisa i otworzył wynik spotkania.

Widzew swoją najlepszą okazję przed przerwą miał w 42. minucie - po centrze Alvareza z rzutu wolnego do główki doszdł Rondić, jednak jego główka przeleciała z dala od bramki. Chwilę później podwyższyć mogła Pogoń, ale znajdujący się w polu bramkowym Koulouris dwukrotnie nie zdołał pokonać Gikiewicza.

Po zmianie stron gospodarze nadal nacierali. W 47. minucie o włos od trafienia był Biczakczjan, który trafił w słupek. Uderzenie Ormianina dobijał Koulouris, ale strzelił wprost w Gikiewicza.

Łodzianie spisywali się nieco lepiej, ale w polu karnym Pogoni brakowało im precyzji. Tą popisał się w 72. minucie Łukasiak, który pięknym strzałem bez przyjęcia podwyższył Łukasiak. Przy jego trafieniu asystował Grosicki, który umiejętnie dograł z lewego skrzydła.

Drugi gol ewidentnie podciął skrzydła podopiecznym trenera Myśliwca, którzy nie byli w stanie nawiązać walki w końcówce. Pogoń wygrała 2:0 i przesunęła się na pozycję lidera.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wahan Biczachczjan (21), 2:0 Kacper Łukasiak (72).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Alexander Gorgon.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 19 846.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Leo Borges, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan, Kacper Łukasiak (77. Joao Gamboa), Rafał Kurzawa (88. Olaf Korczakowski), Alexander Gorgon (65. Fredrik Ulvestad), Kamil Grosicki (77. Adrian Przyborek) - Efthymis Koulouris (88. Patryk Paryzek).

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Lirim Kastrati (57. Marcel Krajewski), Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Luis Silva - Fran Alvarez, Marek Hanousek (78. Juljan Shehu), Jakub Łukowski (65. Sebastian Kerk) - Jakub Sypek (57. Hilary Gong), Imad Rondic (65. Hubert Sobol), Kamil Cybulski.