Kolejny gol Adama Buksy. Midtjylland zachował pozycję lidera

2024-08-24, 19:00

Adam Buksa zdobył czwartego gola w barwach Midtjylland. Foto: Claus Fisker/Associated Press/East News

Piłkarz reprezentacji Polski Adam Buksa zdobył bramkę dla FC Midtjylland, a jego zespół - broniący tytułu - pokonał u siebie Soenderjyske 3:2 w 6. kolejce duńskiej ekstraklasy. To trzeci gol polskiego napastnika w tym sezonie ligowym.

Buksa trafił do siatki w 15. minucie, wyrównując wówczas na 1:1. Został zmieniony w końcówce spotkania - w 83. minucie, gdy gospodarze prowadzili już 3:2.

Midtjylland po sześciu kolejkach ma 14 punktów i prowadzi w tabeli.

28-letni napastnik, 17-krotny reprezentant Polski, wystąpił na niedawnym Euro - strzelił gola w przegranym 1:2 meczu z Holandią.

Po turnieju w Niemczech Buksa przeszedł z RC Lens do Midtjylland. Z powodu kontuzji nie przebił się we francuskim klubie. W poprzednim sezonie był wypożyczony do tureckiego Antalyasporu, gdzie strzelił w lidze 16 goli.