US Open. Karolina Muchova się nie zatrzymuje. Czeszka czeka na Igę Świątek w półfinale

Jeśli Iga Świątek w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego wygra z Amerykanką Jessicą Pegulą w ćwierćfinale turnieju tenisowego US Open, to jej kolejną rywalką w Nowym Jorku będzie Karolina Muchova. Czeszka wygrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią 6:1, 6:4.

2024-09-04, 21:00

Karolina Muchova może być półfinałową rywalką Igi Świątek. Foto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

Muchova po ubiegłorocznym US Open, w którym dotarła do półfinału, z powodów zdrowotnych miała dziewięciomiesięczną przerwę w startach. W Nowym Jorku 52. w światowym rankingu Czeszka wróciła jednak do formy. W pięciu meczach nie straciła jeszcze seta.

Z Haddad Maią poradziła sobie gładko, choć w drugim secie przez jakiś czas doskwierały jej problemy żołądkowe. W pierwszej partii jej dominacja nie podlegała dyskusji. Po niespełna 30 minutach prowadziła 5:0.

Najlepszym wynikiem Muchovej w Wielkim Szlemie jest finał French Open 2023, w którym po zaciętym boju przegrała ze Świątek 2:6, 7:5, 4:6. Polka w tym samym roku górą była jeszcze w Montrealu, a Czeszka wygrała ich pierwsze spotkanie w 2019 roku w Pradze.

Z rozstawioną z numerem szóstym Pegulą podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zmierzy się o 1.00 czasu polskiego. Dotychczasowy bilans ich spotkań to 6-3 na korzyść Świątek. Ostatnio grały w finale kończącego sezon turnieju WTA Finals w 2023 roku i wówczas Amerykanka wygrała tylko jednego gema.

Świątek walczy na kortach Flushing Meadows o powtórzenie wyczynu z 2022 roku, kiedy triumfowała w tym turnieju.