PlusLiga. Udany debiut Wilfredo Leona. Bogdanka LUK Lublin zwycięża po pięciosetowej batalii

Siatkarze Bogdanki LUK-u Lublin wygrali z Treflem Gdańsk 3:2 (23:25, 25:23, 25:19, 23:25, 15:10) na inaugurację 2. kolejki PlusLigi. W zespole z Lublina zadebiutował Wilfredo Leon.

2024-09-21, 07:39

Wilfredo Leon zadebiutował w PlusLidze. Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Leon, który od 2019 roku występuje w reprezentacji Polski, po raz pierwszy został pozyskany przez klub z naszego kraju. 31-latek, po wygaśnięciu kontraktu z włoskim Sir Susa Vim Perugia, związał się z piątym zespołem poprzedniego sezonu Bogdanką LUK Lublin.

Przyjmujący, który treningi z drużyną rozpoczął pod koniec sierpnia, nie zadebiutował podczas towarzyskiego Bogdanka Volley Cup. Nie wyszedł na parkiet także podczas meczu z Aluron CMC Warta Zawiercie. Lubelski klub wydał w sprawie Leona specjalne oświadczenie, informując, że jego gwiazda ma indywidualny plan treningów i regeneracji po igrzyskach w Paryżu.

Ostatecznie Wilfredo Leon zadebiutował w drugiej kolejce, w której jego zespół grał z Treflem Gdańsk. Pod koniec pierwszego seta przyjmujący zmienił Kewina Sasaka, jednak to goście wyszli na prowadzenie, zwyciężając 25:23.

W drugiej partii także pojawił się na końcówce, a jego drużyna doprowadziła do wyrównania (25:23). Od stanu 7:14 w czwartym secie Leon przebywał do końca na parkiecie i miał udział w wygranej LUK-u.

Przyjmujący był zadowolony ze swojego debiutu przed lubelską publicznością.

- Pierwszy oddech już jest, fantastyczni kibice i ich doping bardzo pomagają i jestem przekonany, że w następnych meczach będzie coraz lepiej z moją dyspozycją. Ja sam określam, że jestem przygotowany do gry na 85 procent. Jeszcze trochę pracy pozostało przy budowaniu ciała - podkreślił po spotkaniu.

Wilfredo Leon zadebiutował w PlusLidze (IAR) 0:25
+

Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał libero gospodarzy - Brazylijczyk Thales Hoss.

Reprezentacyjny przyjmujący na krótkie fragmenty pojawiał się w dwóch pierwszych setach. Od stanu 7:14 w czwartym secie przebywał do końca na parkiecie i miał udział w wygranej LUK-u.