La Liga. Robert Lewandowski znów trafia. Decydujący gol Polaka

Robert Lewandowski zdobył jedynego gola w meczu Barcelona - Getafe. Wygrana 1:0 sprawiła, że "Duma Katalonii" po siedmiu kolejkach ma na swoim koncie komplet zwycięstw i prowadzi w tabeli La Liga.

2024-09-25, 22:59

Robert Lewandowski zdobył zwycięskiego gola dla Barcelony w meczu z Getafe. Foto: PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Spotkanie rozpoczęło się nieźle dla Getafe, które zdołało stworzyć sobie niezłe sytuacje do tego, by zagrozić bramce gospodarzy, jednak nie wykorzystało swoich szans. Barcelona zaś szybko pokazała, że nie zamierza pozwalać rywalom na wiele.

W 19. minucie było już 1:0 dla "Dumy Katalonii", a gola zdobył nie kto inny jak Robert Lewandowski. Polski snajper wykorzystał błąd Sorii, który po dośrodkowaniu Kounde z prawej strony wypuścił piłkę z rąk prosto pod nogi napastnika Barcelony. Ten nie mógł przestrzelić i zdobył siódmego gola w rozgrywkach La Liga w tym sezonie.

W pierwszej części gry Lewandowski miał jeszcze jedną dobrą sytuację do tego, by powiększyć swój bramkowy dorobek, ale przegrał pojedynek z Sorią. Druga połowa nie przyniosła Polakowi poważnych okazji do tego, by zdobyć kolejne gole.

Polski napastnik kwadrans przed końcem został zastąpiony przez Pedriego. W klasyfikacji strzelców to właśnie "Lewy" prowadzi, wyprzedzając dwoma golami Kyliana Mbappe.

W końcówce po sporym zamieszaniu w polu karnym Getafe piłka trafiła pod nogi Erica Garcii, ale ten fatalnie spudłował z kilku metrów. Kibice gospodarzy nie mogli cieszyć się spokojnymi ostatnimi minutami tego meczu - Getafe było blisko tego, by wykorzystać chaos, który zagościł w obronie "Dumy Katalonii", ale Borja Majoral przestrzelił po świetnym podaniu.

Ostatecznie jednak niewykorzystane sytuacje nie zemściły się i ostatecznie Barcelona może zapisać na swoim koncie kolejny komplet punktów. Siedem meczów, siedem zwycięstw - idealny bilans daje piłkarzom Hansiego Flicka pozycję lidera.