La Liga. Barcelona rozbita w Pampelunie. Cztery gole "w sieci", Szczęsny potrzebny od zaraz!

FC Barcelona przegrała na wyjeździe z Osasuną 2:4. 70 minut w barwach "Dumy Katalonii" rozegrał Robert Lewandowski. Polak nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

2024-09-28, 22:55

Pablo Torre w ataku na bramkę Barcelony. Foto: PAP/EPA/Villar Lopez

Barcelona zagrała w eksperymentalnym składzie. W podstawowej "jedenastce" zabrakło m.in. Lamine'a Yamala czy Raphinhii, którym trener Hansi Flick chciał dać odpocząć.

Prowadzenie ekipie z Pampeluny efektowną główką w 18. minucie dał Ante Budimir. Chorwat wykorzystał precyzyjną centrę z lewego skrzydła w wykonaniu Bryana Zaragozy. Dośrodkowania były najgroźniejszą bronią graczy z Pampeluny, a młodzi stoperzy "Blaugrany" Pau Cubarsi i Sergi Dominguez mieli spore problemy z górnymi piłkami posyłanymi w ich pole karne.

W 28. minucie Zaragoza z asystenta zmienił się w strzelca - skrzydłowy Osasuny wykończył kontrę, którą po przechwycie świetnym prostopadłym podaniem rozpoczął Pablo Ibanez.

Tuż po przerwie w 53. minucie kontaktowego gola dla Barcy strzelił Pau Victor. Spory udział przy tym trafieniu miał bramkarz Osasuny Sergio Herrera, który popełnił kuriozalny błąd.

W 70. minucie plac gry opuścił Robert Lewandowski. Polak miał dwie szanse na gola - najpierw minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego, a następnie w sytuacji sam na sam zatrzymał go Herrera. Już minutę po zejściu Polaka we własnym polu karnym Budimira sfaulował Dominguez. "Jedenastkę" na gola zamienił sam poszkodowany, kompletując dublet.

W 86. minucie kapitalnym strzałem z ponad 20 metrów na 4:1 trafił Abel Bretones. Po chwili chyba jeszcze piękniejszym uderzeniem wynik ustalił Lamine Yamal.

Barcelona pozostaje liderem hiszpańskiej ekstraklasy. Jeżeli Real Madryt w niedzielę pokona Atletico, zbliży się do "Blaugrany" na punkt. Obecnie strata drugich w tabeli "Królewskich" wynosi 4 pkt.

W pozostałych sobotnich spotkaniach La Liga Getafe 2:0 pokonało Deportivo Alaves, Rayo Vallecano zremisowało 1:1 z Leganes, natomiast Real Sociedad rozbił pogrążoną w kryzysie Valencię 3:0.