Liga Narodów. Grecy zdobyli Wembley. Wymiana ciosów w Rzymie

Reprezentacja Grecji pokonała na Wembley Anglię 2:1 w meczu grupy 2 dywizji B piłkarskiej Ligi Narodów. W Rzymie Włochy zremisowały z Belgią 2:2 w spotkaniu dywizji A.

2024-10-10, 23:00

Grecja pokonała Anglię na Wembley. Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Wymiana ciosów i podział punktów w Rzymie

Włosi otworzyli wynik już w 2. minucie. Dimarco dograł piłkę w pole karne, a Cambiaso "na raty" pokonał Casteelsa. Na drugi cios gospodarzy nie trzeba było długo czekać.

W 24. minucie kontratak zwieńczył strzał autora pierwszej bramki. Golkiper Belgów się nie popisał i sparował futbolówkę tak, że bez problemu dopadł do niej Retegui i podwyższył wynik spotkania w Rzymie.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do zwrotu akcji. Pellegrini za faul na Theate początkowo obejrzał żółty kartonik, jednak po konsultacji z VAR arbiter zmienił decyzję i Włoch obejrzał czerwoną kartkę.

Jeszcze przed przerwą padła bramka kontaktowa. W 42. minucie Belgowie w ciekawy sposób rozegrali rzut wolny, a De Cuyper pokonał Donnarummę strzałem zza pola karnego.

Belgowie z każdą minutą coraz bardziej wykorzystywali grę w przewadze. W 61. minucie było już 2:2. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrał Faes, a akcję świetnie wykończył Trossard.

Po chwili Openda wykorzystał błąd włoskiej obrony i stanął przed szansą na zdobycie trzeciego gola dla Belgii, jednak w ostatniej chwili został zatrzymany przez Bastoniego. Sytuacja była sprawdzana przez VAR, jednak o faulu nie było mowy.

W drugim meczu tej grupy Francja pewnie pokonała Izrael 4:1.

Szok na Wembley

Do sensacji doszło na Wembley. Reprezentacja Grecji zaskoczyła Anglików na Wembley. Piłkę do siatki już w 11. minucie wpakował Mavropanos, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

W 49. minucie Pavlidis wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Napastnik Benfiki w 83. minucie świętował swojego drugiego gola, jednak nie został on uznany z powodu pozycji spalonej.

W 87. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Bellinghama, jednak w doliczonym czasie gry Pavlidis ustalił sensacyjny wynik spotkania.