Polska U-21 zostaje w grze o awans. Pewna wygrana w Kosowie

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała aż 4:0 z Kosowem w przedostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

2024-10-11, 21:02

Dominik Marczuk strzelił gola w meczu z Kosowem. Foto: PAP/Leszek Szymański

Spotkanie z polską kadrą U-21 jest z pewnością jednym z najgorszych w karierze bramkarza gospodarzy, Mustafe Abdullahu. Pierwszy gol dla Polski padł po błędzie golkipera, który przepuścił między rękami lekkie i łatwe do złapania dośrodkowanie, a piłkę do pustej bramki skierował Mariusz Fornalczyk.

Po kilku minutach, udaną akcję zakończył widowiskowym uderzeniem Filip Szymczak. Gdy minął drugi kwadrans gry, kolejny "babol" przytrafił się bramkarzowi z Kosowa. Strzał zza pola karnego Dominika Marczuka leciał w sam środek bramki, ale strzegący bramki zawodnik kolejny raz przepuścił piłkę między rękami.

Jeszcze przed przerwą, Abdullahu sfaulował w polu karnym Fornalczyka, a rzut karny na gola zamienił Jakub Kałuziński.

W ostatniej kolejce, podopieczni Adama Majewskiego zagrają z Niemcami.

Bezpośrednio z eliminacji na ME awansuje dziewięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe. Ich zwycięzcy także wystąpią w turnieju finałowym, który odbędzie się latem 2025 r. na Słowacji.

Kosowo - Polska 0:4 (0:4).

Bramki: Mariusz Fornalczyk (21), Filip Szymczak (25), Dominik Marczuk (31), Jakub Kałuziński (45+2-karny).

Żółte kartki: Kosowo - Florian Haxha, Ardit Tahiri, Abrnor Hasani; Polska - Antoni Kozubal.

=====

Mecz Polska - Portugalia rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.45.

Transmisja meczu Polska - Portugalia na antenie radiowej Jedynki. Przedmeczowe studio już od godziny 20.15. Zapraszamy!