MŚ w kolarstwie torowym. Mateusz Rudyk nie awansował do ćwierćfinału sprintu

Mateusz Rudyk nie awansował do ćwierćfinału sprintu mistrzostw świata w kolarstwie torowym, które odbywają się w Ballerup koło Kopenhagi. W 1/8 finału przegrał z Brytyjczykiem Josephem Trumanem.

2024-10-19, 17:11

Mateusz Rudyk nie awansował do ćwierćfinału sprintu mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Foto: IMAGO/Fotoreporter Sirotti Stefano/Imago Sport and News/East New

W eliminacjach Polak uzyskał szósty wynik, pokonując 200 metrów ze startu lotnego w 9,595 s. W 1/16 finału pokonał Australijczyka Ryana Elliotta, natomiast w 1/8 finału uległ jedenastemu w eliminacjach Trumanowi o 0,180 s.

Zdecydowanie najszybciej w eliminacjach pojechał Harrie Lavreysen - 9,306 s. Holender zwyciężył już w Ballerup w sprincie drużynowym i na 1 km ze startu zatrzymanego, dzięki czemu z dorobkiem 15 złotych medali został najbardziej utytułowanym kolarzem torowym wszech czasów.

W sprincie indywidualnym Lavreysen walczy o szósty z rzędu tytuł mistrza świata.

Wyścigi ćwierćfinałowe odbędą się wieczorem, natomiast półfinały i rywalizacja o medale - w niedzielę.