Ekstraklasa. Szalona końcówka w Częstochowie. Rodin wszedł, strzelił i... dostał czerwoną kartkę

Raków Częstochowa pokonał Pogoń 1:0 w meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bohaterem "Medalików" został Matej Rodin, który zdobył zwycięskiego gola w końcówce doliczonego czasu gry. Od 65. minuty goście grali w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Dimitrios Keramitsis.

2024-10-20, 19:39

Raków pokonał Pogoń w meczu 12. kolejki. Foto: PAP/Waldemar Deska

Szalona końcówka w Częstochowie. Rodin w roli głównej

Ciekawie zapowiadający się mecz w Częstochowie miał dość dziwny przebieg, a najwięcej emocji przyniosła końcówka spotkania.

"Portowcy" od 65. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Greka Dimitriosa Keramitsisa. Na dodatek w końcówce musieli radzić sobie w dziewiątkę, bowiem kontuzji doznał Patryk Paryzek, a limit zmian był wyczerpany.

Raków wykorzystał osłabienie rywala, a okoliczności były niesamowite. Sędzia Paweł Raczkowski, m.in. z powodu zadymienia boiska, doliczył sporo minut. W dziesiątej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył wprowadzony z ławki Matej Rodin, ale trafienie chorwackiego obrońcy zostało anulowane z powodu spalonego. Zawodnik dostał chwilę wcześniej żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.

Po krótkim czasie Rodin... ponownie trafił do siatki. Tym razem gola uznano, a piłkarz znów zobaczył żółtą kartką (i w konsekwencji czerwoną) za zdjęcie koszulki. Ta kara nie miała jednak większego znaczenia, ponieważ wkrótce potem arbiter zakończył mecz.

Obrońca Rakowa Zoran Arsenić docenia klasę rywala (IAR) 0:16
+

To piąte z rzędu ligowe zwycięstwo zespołu Marka Papszuna, który z dorobkiem 26 pkt zajmuje drugie miejsce.

Natomiast szósta Pogoń potwierdziła, że na wyjazdach zupełnie sobie nie radzi. Z 19 zdobytych dotychczas punktów zaledwie... jeden wywalczyła poza Szczecinem (remis i pięć porażek).

W pozostałych niedzielnych meczach GKS Katowice zremisował bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław, a Górnik Zabrze wygrał ze Stalą Mielec 3:1.

Liderem tabeli jest Lech Poznań (28 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Raków Częstochowa (26 pkt.), a trzecia jest Jagiellonia Białystok (25 pkt.).

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Matej Rodin (90+13).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Matej Rodin. Czerwona kartka za drugą żółtą - Raków Częstochowa: Matej Rodin (90+14). Czerwona kartka - Pogoń Szczecin: Dimitrios Keramitsis (65-faul).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 5 443.

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Stratos Svarnas, Zoran Arsenic (82. Matej Rodin), Milan Rundic - Fran Tudor (70. Erick Otieno), Gustav Berggren, Władysław Koczerhin, Jean Carlos Silva - Michael Ameyaw (59. Jonatan Braut Brunes), Adriano Amorim (70. Patryk Makuch), Ivi Lopez (70. Jesus Diaz).

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Leo Borges, Leonardo Koutris - Dimitrios Keramitsis, Joao Gamboa (82. Adrian Przyborek), Rafał Kurzawa (63. Alexander Gorgon) - Kacper Łukasiak (63. Fredrik Ulvestad), Kamil Grosicki (67. Wojciech Lisowski), Efthymis Koulouris (82. Patryk Paryzek).