Hajto grzmi w sprawie Klose. "Polska reprezentacja to nie drużyna currywurst"
Coraz więcej nazwisk pojawia się w kontekście nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Większe poruszenie wywołała kandydatura Miroslava Klose - urodzonego w Opolu byłego reprezentanta Niemiec i mistrza świata z 2014 r. Negatywną opinię wyraził Tomasz Hajto, były reprezentant Polski i komentator.
2025-06-17, 10:36
Po blamażu z Finlandią i aferze z udziałem Roberta Lewandowskiego Michał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN rozpoczął poszukiwania jego następcy. Po paru dniach Cezary Kulesza był już po pierwszych rozmowach z potencjalnymi następcami. Według doniesień decyzja o wyborze nowego opiekuna Biało-Czerwonych ma zapaść do końca miesiąca.
Poszukiwania następcy Michała Probierza, który w ekspresowym tempie znalazł sobie nowe zajęcie, nabierają jednak rozpędu - lista pretendentów stale się wydłuża. Do tej pory pojawiły się kandydatury Jana Urbana, Adama Nawałki, Jerzego Brzęczka czy Jacka Magiery. Media informowały o zainteresowaniu ze strony Winnie Schaeffera, Nenada Bjelicy oraz Carlosa Queiroza. Wśród kandydatów są także legendarny Gareth Southgate oraz Miroslaw Klose.
Ta ostatnia kandydatura nie przypadła do gustu Tomaszowi Hajto.
W rozmowie z niemieckim portalem reviersport.de Tomasz Hajto mówił wprost.
"Klose był trenerem-amatorem w Bayernie Monachium, a teraz pracuje w 1. FC Nürnberg. Jakie to doświadczenie? Polska reprezentacja to nie drużyna currywurst. Nie jesteśmy eksperymentem, jesteśmy dumnym krajem" - denerwował się były reprezentant Polski.
REKLAMA
"Spotkałem go kiedyś i mówiłem do niego po polsku, a on odpowiadał po niemiecku. Mieszkał w Polsce jako dziecko, ale najwyraźniej zapomniał języka. To nie byłoby dobre dla jego otoczenia i kibiców. Atmosfera wokół kadry byłaby zła" - analizował Hajto.
Były obrońca reprezentacji Polski ma nadzieje, że prezes PZPN Cezary Kulesza nie zdecyduje się na zatrudnienie byłego mistrza świata.
"Szczerze: Klose nie zostanie trenerem reprezentacji Polski. Nie wyobrażam sobie tego, nawet przy najlepszych chęciach na świecie. Za dobrze znam prezesa Kuleszę, żeby to zrobił".

- Michał Probierz ma już nowe zajęcie. Powalczy o mistrzowski tytuł
- Jego po Nawałce najbardziej cenił Lewandowski. Nagły zwrot?
- Anna Lewandowska w sądzie. Złożyła zeznania w głośnej sprawie
- Gareth Southgate poprowadzi Polskę? Sensacyjne doniesienia
- Tragiczny wypadek legendarnej himalaistki. "Zastanawiający jest zamęt w komunikacie"
Źródło: PolskieRadio24.pl/ah
REKLAMA
REKLAMA