Sosnowiec. Policjanci oddali strzały do napastnika z maczetą. Mężczyzna zmarł

O świcie w Sosnowcu pobudzony mężczyzna z maczetą chodził po ulicach, uszkadzając pojazdy. Po zaatakowaniu policjantów został postrzelony. Zmarł w szpitalu.

2025-07-31, 07:48

Sosnowiec. Policjanci oddali strzały do napastnika z maczetą. Mężczyzna zmarł
Nie żyje mężczyzna, który atakował z maczetą (zdjęcie ilustracyjne). Foto: Aliaksandr Valodzin/East News

Z maczetą chodził po Sosnowcu i niszczył auta

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 5. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pobudzony mężczyzna poruszał się z maczetą ulicą Mikołajczyka w Sosnowcu. Wcześniej miał uszkodzić zaparkowane niedaleko samochody osobowe i miejski autobus.

Kiedy policjanci dojechali na miejsce, skierował swoją agresję na nich, nie wykonywał poleceń. Policjanci oddali strzały w kierunku napastnika. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł. Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora.

Czytaj także:

Źródło: Polskie Radio/nł/k

Polecane

Wróć do strony głównej