Michał Winiarski zrezygnował z pracy! Podał powód tej niespodziewanej decyzji
Selekcjoner reprezentacji niemieckich siatkarzy Michał Winiarski zrezygnował z funkcji ze skutkiem natychmiastowym z powodów osobistych - poinformowała w środę tamtejsza federacja (DVV).
2025-11-12, 14:30
Michał Winiarski nie będzie prowadził kadry Niemiec
W najbliższych tygodniach związek przeprowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi następcami 42-letniego Winiarskiego. Polak trenował męską reprezentację Niemiec od początku 2022 roku, a w zeszłym roku przedłużył kontrakt do 2028 roku.
Rodzina, podwójne obciążenie, zdrowie - tak szkoleniowiec argumentuje podjęcie decyzji o rozstaniu się z podopiecznymi.
Decydującym czynnikiem jego rezygnacji była chęć poświęcenia w większym stopniu czasu rodzinie, a także duże obciążenie pracą związane z podwójnymi obowiązkami, gdyż cały czas Winiarski prowadzi też Aluron CMC Warta Zawiercie.
Winiarski zrezygnował z powodów osobistych
"Trenowanie reprezentacji Niemiec było zaszczytem. Ostatnio zdałem sobie jednak sprawę, że moja rodzina potrzebuje więcej mojego czasu i obecności. Poza tym praca w lidze jest bardzo intensywna, nie było praktycznie chwili wytchnienia" - powiedział Winiarski, cytowany w komunikacie DVV.
"Do tego doszły drobne problemy zdrowotne. Wszystko to pokazało mi, że nadszedł czas na przerwę, nabranie sił i spojrzenie w przyszłość z nowej perspektywy”" - dodał.
Winiarski i niemiecka reprezentacja siatkówki mężczyzn wystąpiła w turnieju olimpijskim w Paryżu, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszymi mistrzami - Francuzami. Niepowodzeniem zakończył się natomiast występ w tegorocznych mistrzostwach świata na Filipinach, gdzie Niemcy odpadli już po fazie grupowej.
- W piątek zmierzą się na boisku. Rywal chwali Lewandowskiego
- Co da Polakom awans na MŚ? Poznaj zasady baraży
- Ewa Pajor z prestiżową nagrodą. Doceniły ją koleżanki po fachu
Źródło: PolskieRadio24.pl/ah