"Precz z komuną". Awantura w Sejmie. PiS wyszedł z sali

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę obrad Sejmu, gdy Krzysztof Gawkowski zaczął przedstawiać kandydaturę Włodzimierza Czarzastego na marszałka Sejmu. Posłowie PiS skandowali: "precz z komuną", a następnie wyszli w kuluary. Wrócili na salę obrad, gdy polityk Lewicy skończył mówić.

2025-11-18, 11:49

"Precz z komuną". Awantura w Sejmie. PiS wyszedł z sali
Posłowie PiS opuścili salę obrad Sejmu. Foto: youtube.com/Sejm RP
Czytaj także:

Sejm wybrał nowego marszałka. Czarzasty za Hołownię

Sejm po godzinie 11 rozpoczął posiedzenie. Posłowie wybrali nowego marszałka. Został nim Włodzimierz Czarzasty, zgodnie z umową koalicyjną. Jego kandydaturę zgłosili we wtorek rano posłowie Lewicy.

Bochenek atakuje Czarzastego

Rzecznik PiS poinformował, że jego ugrupowanie nie planuje wystawiać kandydatów na stanowisko wicemarszałka Sejmu. - Nie planujemy wystawiać naszych kandydatów, choć to symboliczne i straszne zarazem, że koalicja 13 grudnia na funkcję marszałka rekomenduje zadeklarowanego komunistę i rusofila... Zamiast iść do przodu jako kraj, cofamy się - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Bochenek.

Bezpośrednio po wyborze marszałka ma odbyć się głosowanie nad wyborem wicemarszałka lub wicemarszałków Sejmu. Klub PiS w tej kadencji jako jedyny nie ma swojego wicemarszałka Sejmu.

Źródło: PAP/pb

Polecane

Wróć do strony głównej