Groźny wypadek na A2. Zderzyły się ciężarówki
W pobliżu miejscowości Izabelin (woj. wielkopolskie), na odcinku autostrady A2 w kierunku Poznania, zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna osoba została ranna. Nieopodal tego miejsca doszło też do drugiego wypadku - wywróciła się ciężarówka, która leży w poprzek drogi. Jezdnia jest zablokowana.
2025-12-12, 06:56
Dwa wypadki z udziałem ciężarówek na A2
Najpierw, około godziny 3.20, doszło do wywrócenia się ciężarówki na 266 kilometrze autostrady A2 w kierunku Świecka. "Gdy dojeżdżaliśmy na miejsce, przekierowano nas do drugiego wypadku - na 268. kilometrze, gdzie ciągnik siodłowy uderzył w tył hamującej ciężarówki, a kierowca został uwięziony w kabinie" - relacjonowała w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna w pobliskim Kałku.
Miejsce zderzenia dwóch ciężarówek. Fot. OSP Kałek Strażacy wydostali kierowcę ze zniszczonej kabiny ciężarówki, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Nie podano, w jakim stanie jest poszkodowany. W rejonie wypadków są poważne utrudnienia w ruchu - nie wiadomo, jak długo potrwają. Służby wyznaczyły objazdy.
Czytaj także:
- Zderzenie ciężarówek na autostradzie A1. Poważne utrudnienia
- Kraków. Groźny wypadek na Mogilskiej. BMW zakleszczyło się z tramwajem
- Zderzenie autokarów na Dolnym Śląsku. Są ranni
Źródła: Polskie Radio/PolskieRadio24.pl/łl