Co pokażą Polacy w Engelbergu? "Niestety, skocznia sama nie wyrzuca"

Polscy skoczkowie szykują się do ostatniego konkursu przed Turniejem Czterech Skoczni. Przed rywalizacją PŚ w Engelbergu o formie Biało-Czerwonych mówił Jakub Kot. 

2025-12-19, 09:59

Co pokażą Polacy w Engelbergu? "Niestety, skocznia sama nie wyrzuca"
Kacper Tomasiak. Foto: IMAGO/Johannes Schmidt/Imago Sport and News/East News

PŚ w Engelbergu. Jakub Kot stawia sprawę jasno

Weekend w Engelbergu tradycyjnie będzie stanowił ostatnie zmagania w Pucharze Świata w skokach narciarskich przed świętami. Na starcie zobaczymy sześciu Polaków - będą to Kacper Tomasiak, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Paweł Wąsek. Jak dotąd Biało-Czerwoni nie rozpieszczają kibiców, lecz jak spiszą się tym razem? Co zobaczymy w konkursach w Niemczech?

- Jasną weryfikację, na czym stoimy przed Turniejem Czterech Skoczni. W Wiśle mieliśmy dwa oblicza polskiej kadry. Nie jest ani tak bardzo źle, ani euforycznie. Nie jestem zwolennikiem teorii, że magiczny Engelberg sam z siebie przywróci formę polskim skoczkom. Skocznia sama nie wyrzuca niestety i ta forma sportowa jest kluczowa. Cel jest jasny - jeśli wystawiamy sześciu, to sześciu w konkursie musi być - mówił Jakub Kot w rozmowie z Andrzejem Grabowskim.

O której skoki w Engelbergu? 

Na początku sezonu najmocniejszym punktem polskiej ekipy jest Kacper Tomasiak, który zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. 18-latek regularnie zdobywa punkty, a przyzwoicie radzą sobie również 38-letni Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Kadra prowadzona przez trenera Macieja Maciusiaka zajmuje szóste miejsce w Pucharze Narodów, w którym prowadzą Austriacy przed Słoweńcami i Japończykami. Po lepszym występie w Wiśle, kilka dni temu w Klingenthal nasi skoczkowie już spisywali się słabo. Jak będzie teraz?

Program zawodów w Engelbergu:

  • Piątek, 19 grudnia
  • 11.30 - oficjalny trening kobiet
  • 13.45 - oficjalny trening mężczyzn
  • 15.45 - kwalifikacje mężczyzn sobota
  • Sobota 20 grudnia
  • 12.00 kwalifikacje kobiet
  • 13.00 konkurs indywidualny kobiet
  • 16.00 konkurs indywidualny mężczyzn
  • Niedziela 21 grudnia
  • 10.15 - kwalifikacje kobiet
  • 11.30 - konkurs indywidualny kobiet
  • 14.30 - kwalifikacje mężczyzn
  • 16.00 - konkurs indywidualny mężczyzn
Czytaj także:

Źródło: PolskieRadio24.pl

Polecane

Wróć do strony głównej