Bez niespodzianki Polaków w walce drużyn mieszanych. Tak wyglądają wyniki konkursu
Po poniedziałkowym srebrnym medalu Kacpra Tomasiaka w konkursie indywidualnym Biało-Czerwoni nie mieli powodów do zadowolenia w rywalizacji drużyn mieszanych. Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na obiekcie normalnym już po pierwszej serii.
2026-02-10, 19:52
- Pokaz siły Igi Świątek na inaugurację w Dosze
- Polak długo był na szarym końcu, potem zaskoczył wszystkich. "Podszedłem chłodno"
- 100 dolarów dla sędziów. Banknot, który wstrząsnął igrzyskami
Jako pierwsza swój skok oddała Pola Bełtowska, która jednak nie popisała się udaną próbą. Po inaugurującej zawody serii Biało-Czerwoni ostatnią, 12. pozycję, a strata do czołówki wynosiła 27 punktów.
Z bardzo dobrej strony pokazał się natomiast Paweł Wąsek, który poleciał 102,5 metra i odrobił 10 punktów do będących przed Polakami Rumunów. Niestety, to nie był dobry dzień w wykonaniu naszych reprezentantek. Anna Twardosz, która w sobotę więcej niż przyzwoicie pokazała się w konkursie pań i zajęła 10. miejsce.
Niestety, nawet Kacper Tomasiak nie uratował Biało-Czerwonych. Wicemistrz olimpijski, który w poniedziałek sprawił ogromną niespodziankę i przeszedł do historii igrzysk olimpijskich, skakał w trudnych warunkach. Poleciał 100,5 metra, co nie poprawiło znacząco naszej pozycji. Polacy skończyli rywalizację na przedostatnim, 11. miejscu i nie zdołali awansować do decydującej serii, w której znalazło się osiem drużyn.
Posłuchaj
Źródło: Olympics.com Kolejne wyzwanie skoczków już w sobotę, kiedy to odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni dużej. Początek zawodów o godzinie 18.45.
ZIO Mediolan-Cortina 2026 w Polskim Radiu
Polskie Radio jest oficjalnym nadawcą radiowym Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina 2026. Na naszych antenach będzie można śledzić transmisje i relacje z olimpijskich aren. Informacje pojawią się także na stronie PolskieRadio24.pl.
Źródło: PolskieRadio24.pl/ps