Ile pożyczymy Unii? Decyzja do końca tygodnia

Kwota pożyczki, którą Polska przekaże Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu na walkę z kryzysem w strefie euro, będzie znana do końca tygodnia.

2011-12-20, 11:16

Ile pożyczymy Unii? Decyzja do końca tygodnia
. Foto: (fot. sxc.hu)

Rzeczniczka resortu Małgorzata Brzoza przypomina, że podczas wczorajszej telekonferencji unijnych ministrów finansów nie zapadła decyzja, jak duża będzie pomoc Polski i innych państw spoza strefy euro. Ustalenia ze szczytu w Brukseli mówiły o pomocy tych krajów na poziomie 50 miliardów euro. Z dotychczasowym wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego wynika, że wkład Polski wyniósłby nieco ponad 6 miliardów euro.


Podczas telekonferencji chęć pożyczenia pieniędzy MFW wyraziły cztery kraje spoza strefy euro: Polska, Czechy, Dania i Szwecja. Z kolei Wielka Brytania ogłosi decyzję w tej sprawie na początku przyszłego roku w ramach grupy G20.


Pieniądze, które Polska pożyczy MFW, będą pochodziły z rezerw walutowych Narodowego Banku Polskiego.

IAR,ab

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej