Ona jedyna została Miss Świata
- Przyjmujemy bez przerwy gratulacje od wszystkich znajomych i sympatyków. Z tego sukcesu, jaki córka odniosła jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi - mówił ojciec Anety Kręglickiej.
2012-11-22, 07:00
Posłuchaj
23 lata temu, 22 listopada 1989 r. Aneta Kręglicka, zdobywczyni tytułu Miss Polonia 1989 została uznana podczas konkursu w Hongkongu za najpiękniejszą dziewczynę świata. Była pierwszą i jedyną, jak dotąd Polką, która otrzymała ten prestiżowy tytuł.
Przed wylotem do Azji mówiła na antenie Polskiego Radia: - Studiuję na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Ekonomiki Produkcji. Na pewno nie wezmę urlopu dziekańskiego, ponieważ został mi tylko jeden semestr do zakończenia studiów. Bardzo mi zależy, aby pogodzić obowiązki studentki i Miss Polonii - dodała.
Los zrządził, że stało się inaczej. - Zawiadomiła nas, że przez rok nie będzie jej w kraju, że będzie mieszkała w Londynie - mówiła mama Anety Kręglickiej.
W 1989 r. Polka odniosła sukcesy w innych konkursach piękności. Została Miss Europe, a we wrześniu uzyskała tytuł I wicemiss Miss International w Tokio.
REKLAMA
REKLAMA